فیلم پریناز رفع توقیف شد

سه شنبه, مهر 21, 1394 - 10:41 توسط تحریریه بادبادک

 فیلم «پریناز» ساخته بهرام بهرامیان پس از چندین سال توقیف، روی پرده سینماها می‌آید. 
 فیلم سینمایی “پریناز” ساخته بهرام بهرامیان پس ازسال‌ها  توقیف، سرانجام و بعد از حواشی و مشکلات فراوان قرار است  در سینماها اکران شود.
عبدالمحمد نجیبی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «پریناز» گفت: «فیلم «پریناز» در دوره قبلی مدیریت سازمان سینمایی به دلیل یک سری از ایرادهای غیرمنطقی که توسط مدیران آن زمان به فیلم وارد شده بود توقیف شد و به‌رغم اینکه قرار بود در سی‌امین جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد به دلیل ممیزی‌های وارد شده از جشنواره حذف شد و حتی پس از آن نیز نتوانستیم پروانه نمایش دریافت کنیم.» 
«اصل ماجرای توقیف «پریناز» از این قرار بود که شخصیت اصلی داستان که فاطمه معتمدآریا ایفاگر نقش اوست و زنی است بسیار مومن و مذهبی مشکلات شدیدی در زمینه وسواس‌های فکری دارد و این اختلالات شخصیتی مشکلات زیادی را برای او خانواده‌اش ایجاد کرده است. هر چند که در پایان فیلم تمامی ایرادهای وی برطرف می‌شود اما مدیران سازمان سینمایی آن زمان می‌گفتند یک زن چادری به هیچ وجه نباید دارای عیب و ایرادهای اخلاقی و اختلالات روانی و شخصیتی باشد. 
نجیبی حدودا شش ماه قبل در گفتگو با سینماژورنال درباره سکانسهای حذف شده گفته بود: یکی از این سکانسها مربوط به کاراکتر حمید فرخ نژاد در فیلم است؛ فرخ نژاد کاراکتری دوپهلو را در فیلم بازی میکند و اگرچه در ابتدا رویی خبیث از وی می بینیم و او دچار انحراف اخلاقی نسبت به کودکان معرفی میشود اما در پایان ورق برمیگردد اما همین دوپهلو بودن باعث شد یکی از سکانسها حذف شود. سکانسی که در آن تجاوز به یکی از کاراکترها با بازی شبنم قلی خانی می بینیم هم از فیلم حذف شده است.

“پریناز” داستان زندگی زن میانسالی را روایت می کند که سرپرستی دختر یتیم یکی از اقوام را برعهده گرفته است. اما از یک طرف مردی مرموز که در همسایگی وی زندگی می کند و از طرف دیگر وسواسهای فراوان این زن است که مشکلاتی را برای دخترک داستان رقم میزند.

 فاطمه معتمد آریا، حمید فرخ نژاد، طناز طباطبایی، فرهاد آئیش، شبنم قلی خانی، حسن نجاریان و مصطفی زمانی بازیگران این فیلم هستند.


 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید