آلزایمر و آینده‌ای که ایران را تهدید می‌کند

يكشنبه, شهريور 29, 1394 - 04:48 توسط تحریریه بادبادک

در ایران ۶۰۰ هزار نفر مبتلا به آلزایمر هستند. با توجه به این‌که جمعیت ایران روز به روز در حال پیر شدن است، به گفته مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران این عدد در ۳۰ سال آینده به بیش از ۲ میلیون نفر می‌رسد و زنگ خطر به صدا در می‌آید. 

اگر این تصویر که معصومه صالحی به مناسبت روز آلزایمر در گفتگو با روزنامه شهروند مطرح کرده است برای شما هم ترسناک است، به ضرورت شناخت این بیماری پی برده‌اید. 

لزوم نیروهای آموزش‌دیده برای مراقبت از آلزایمری‌ها کار مهمی‌ست که از همین امروز لازم است برایش برنامه ریزی شود. انجمن آلزایمر ایران در سال ۱۳۸۰ تاسیس شده و برای آگاهی بخشی به جامعه فعالیت می‌کند. این انجمن همچنین فعالیت‌هایی را در زمینه دارویی و درمانی توسط کادر پزشکی ۵ نفره‌اش پیگیری می‌کند. 

بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده در حال حاضر هر دو سوم ثانیه یک نفر در جهان به آلزایمر مبتلا می‌شود. برای این‌که بدانیم رقم آینده آلزایمری‌ها در ایران چقدر خطرناک است لازم است این آمارها را مرور کنیم: 

در حال حاضر در جهان ۴۶ میلیون آلزایمری وجود دارد. هر ۷ دقیقه در کشورمان یک نفر به این بیماری مبتلا می‌شود. ایران به سمت پیری زنانه می‌رود و در آینده با شمار زیاد خانواده‌هایی مواجه خواهیم شد که زنان پیر آلزایمری در آن خواهند بود. جمعیتی که داروهای گران و نیازهای زیادی خواهند داشت. به طور متوسط هر آلزایمری در ماه از ۱ میلیون هشتصد هزار تومان تا ۴ میلیون تومان هزینه دارد. هزینه‌ای که بر عهده بیمه‌ها و اشخاص خواهد بود. 

بادبادک با توجه به این ملاحظات، از این پس در بخشی ویژه به آلزایمر، نحوه مراقتب از بیماران آلزایمری و روش‌های پیشگیری از آن خواهد پرداخت که می‌توانید آن‌ها را در صفحه آلزایمر پیگیری کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید