مک‌دونالدز در ایران، از شایعه تا واقعیت

شنبه, مرداد 10, 1394 - 01:02 توسط تحریریه بادبادک

همه چیز با راه اندازی یک صفحه در سایت مک‌دونالدز آغاز شد. صفحه‌ای که از ایرانی‌ها می‌خواست برای شعبه زدن ثبت‌نام کنند. این کار، و استقبال عده‌ای در ایران از تاسیس شعبه مک‌دونالدز به بحث‌های مختلفی دامن زد که از چراغ سبز تا احتیاط و چراغ قرمز را در بر می‌گیرد. 

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران گفته است حضور رستوران‌های خارجی در ایران منع قانونی ندارد. او ذکر کرده که هنوز اقدامی جدی از طرف مک دونالد صورت نگرفته است و تنها یک اعلام آمادگی بوده است. 

پارس‌نیوز، از خطر «مک‌دونالدیزه شدن انقلاب اسلامی» نوشته است: برجسته ترین وجه آمریکایی شدن جهان و فرافکنی فرهنگ آمریکایی در پروژه جهانی شدن را می توان در تولید، توزیع و مصرف محصولات آمریکایی  در سراسر دنیا دانست. از اینرو برخی از نظریه پردازان علوم اجتماعی از دیسنی فیکاسیون، کوکاکولاریزاسیون و مکدونالدیزاسیون نام می برند.

از همه این‌ها که بگذریم، فنی‌ترین بحث را در روزنامه کیهان می‌توان خواند. کیهان در مطلبی به قلم بابک نیک‌پندار، نوشته است
»ورود مک‌دونالدز نوک کوه یخی است که بقیه‌ آن در آینده‌ای میان مدت نمایان خواهد شد. نه تنها پرداختن به ورود مک‌دونالدز تلاشی برای تقلیل
 انتظارات از توافق نیست بلکه این پوشش خبری از سوی روزنامه‌های زنجیره‌ای، کمکی است برای ورود اسب تروایی به نام مک‌دونالدز به کشور اسلامی مان.»

نویسنده این مطلب که «پژوهشگر استراتژی‌های صنعتی» معرفی شده است آورده است: «ا بیش از پانصد شعبه‌ فعال در سراسر جهان، مک‌دونالدز در کنار استارباکس، عملا، یک رصدخانه‌ فوق پیشرفته‌ تحولات اجتماعی در سراسر جهان می‌باشد که با تمسک به آنالیز‌های بسیار پیشرفته‌ رفتارشناسی و بازخورد سنجی، در خوشبینانه‌ترین حالت، دست کم در مقام یک پایگاه نظرسنجی ناخودآگاه به انجام فعالیت می‌پردازد

در ادامه این مطلب می‌خوانیم: «باید توجه ویژه داشته باشیم یک شعبه مک‌‌دونالدز، به هیچ عنوان تنها یک ساندویچی دوست داشتنی نیست که نمایندگی آن به یک فرد علاقه‌مند به کارآفرینی اعطا شده باشد. گرچه، این منافاتی با این واقعیت ندارد که بیشتر نمایندگی‌های مک‌دونالدز در سطح جهان، کاملا بدون ارتباط با موضوعات عنوان شده باشند. در واقع، باید توجه داشت که اینگونه نیست که هر شعبه از مک‌دونالدز یک پایگاه جاسوسی پیشرفته باشد. بلکه، به صورت بالقوه، امکان تبدیل شدن به یکی از آن پایگاه‌ها را دارد. همچنین، به صورت بالفعل نیز ناخودآگاه به عنوان پوششی برای این‌گونه عملیات به کار گرفته می‌شود.

در آخرین اظهار نظرها در این رابطه همچنین می‌توان به گفته‌های اسدالله احمدی شهریور، رئیس اتحادیه اغذیه فروشان اشاره کرد که کلیه نقل قول‌ها را «کذب» دانسته است. او گفته ورود فست‌فودهای مک‌دونالد به ایران غیرممکن و این مساله در حد شایعه بوده است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید