طراح مد ایرانی، ثروتمند ۱ و نیم میلیارد دلاری

چهارشنبه, تير 24, 1394 - 19:44 توسط تحریریه بادبادک

مانی مشعوف را می‌شناسید؟ او یک تاجر و طراح مد است که برند BeBe جزو مایملک شخصی‌اش محسوب می‌شود. مجله فوربس ثروت او را بیش از یک و نیم میلیارد دلار برآورد کرده است. 

مانی مشعوف تاجر ایرانی آمریکایی زاده تهران در سال ۱۹۳۸ میلادی است که هم اینک در منطقه هندرسون ایالت نوادا ساکن است. آقای مشعوف دانش آموخته دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو است و در سال ۱۹۶۶ میلادی از این دانشگاه در رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل شد. او تنها ده سال پس از اتمام تحصیلات تصمیم گرفت از سیاست پرهیز و وارد دنیای مد و پوشاک شود و موفق به تاسیس برند زنانه bebe در سال ۱۹۷۶ میلادی در سانفرانسیسکو شد.

برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی نام مانی مشعوف در لیست برگزیدگان مجله فوربس قرار گرفت که نشان می‌داد مجموع دارایی‌های مالک برند bebe از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده است. در حالی که بحران رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ میلادی به صنعت پوشاک در آمریکا ضربه جدی وارد کرد اما برند bebe تحولاتی که انجام داد و با سیاست جم ویگت مدیر اجرایی خود موفق شد اعتبار تجاری خود را در آمریکا حفظ نماید. برند bebe در سراسر ایالات متحده آمریکا ۳۱۲ شعبه فروش و بیش از چهار هزار کارمند دارد که آن را در زمره محبوب‌ترین برندهای لباس زنانه با قیمت متوسط در این کشور قرار داده است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید