خداحافظ لب‌های ترک خورده در زمستان

سه شنبه, دى 30, 1393 - 13:39 توسط تحریریه بادبادک

لب های ترک خورده در هوای سرد مشکل سازند. نه تنها لب های شما لبخندتان را می شکنند بلکه درد هم دارند. ولی اگر برای داشتن لبانی سالم، از نکات به درد خور زیر درباره پیشگیری و درمان لب های خشک در زمستان استفاده کنید، دیگر لازم نیست چیزی را تحمل کنید.

هوا خورده
گرما، باد، باران، و هوای سرد همه بر لبان شما اثر می گذارند و می توانند باعث خشکی و ترک خوردن آنها شوند. اگر نمی توانید هوا را کنترل کنید، اما می توانید با مرطوب کردن کامل لبان خود از خودتان محافظت کنید. همیشه در روزهای سرد قبل از خروج از خانه لبان خود را چرب کنیدو همچنین می توانید صورت خود را با شال بپوشانید. از آنجا که ظریف ترین قسمت بدن شما هستند، لبان شما می توانند با تابش خورشید صدمه ببینند. استفاده از کرم لب ضد آفتاب از سوختن یا خشک شدن بیش از حد لبها جلوگیری می کند.

لبان خود را محافظت کنید
مواد آرایشی که روی صورت خود به کار می برید نیز می توانند لبان شما را خشک کنند. حتی اگر مستقیم به لب نرسند، می توانند باعث خشکی لب شوند. بنابراین، قبل از استعمال مواد آرایشی روی صورت، لایه ضخیمی از مرطوب کننده روی لب بکشید. این برای ایجاد سدی محافظ در اطراف لبان شماست تا آسیب نبینند.

خمیر دندان هم می تواند برای لب خوب نباشد. باقیمانده خمیر دندان که در اطراف دهان شما باقی می ماند رطوبت را از لب می گیرد، و باعث می شود خشک و شکننده شوند. مطمئن شوید که دهان خود و اطراف آن را پس از مسواک زدن خوب می شویید تا از هر مشکلی جلوگیری کنید.

آسیب رساندن با زبان زدن
زبان زدن به لب ها یکی از بدترین دلایل لب های ترک خورده اند، چرا که ابتدا لب ها را نرم و مرطوب می کند، اما با تبخیر رطوبت باعث خشکی و ترک لب می شود.
آسیب دیگر حاصل سیگار می باشد. غیر از ضرر زدن به سلامتی کلی شما، سیگار کشیدن باعث از بین رفتن لایه های چربی محافظ طبیعی لب و خشکی آنها می شود. اگر سیگار می کشید، دقت کنید که لب خود را همیشه مرطوب کنید یا از بهداشت لب خود برای ترک کامل سیگار استفاده کنید.

پوست های مرده را برطرف کنید
پوسته پوسته شدن باعث برطرف شدن سلولهای مرده پوست می شود که باعث خشک و خشن شدن لب ها می شود. لب های خود را به نرمی با مسواک و یک محلول برطرف کننده پوست هفته ای یک بار برای چند دقیقه مالش دهید. این راهی بسیار خوب برای درمان لب های ترک خورده یا پیشگیری از مشکلات آینده است.

لبان را شیرین نگه دارید
استفاده از مرطوب کننده خوب که حاوی روغنهای طبیعی و ترکیبات مرطوب کننده است بهترین راه برای درمان و پیشگیری از ترک لب است. اکثر مرطوب کننده ها در مقابل اشعه های مضر  UVA و UVB خورشید از لبهای شما حفاظت می کنند،  و محصولات طبیعی مانند روغن بادام و آلوئه ورا پوست خشن خشک را ترمیم می کنند. هر وقت فکر می کنید نیاز دارید از بهترین مرطوب کننده استفاده کنید، چرا که مرطوب کننده ها ضرری ندارند و باعث اذیت نمی شوند.

برای یک لبخند براق
از ژله نفت برای ترمیم لبهای خشل و ترک دار برای مرطوب کردن اساسی و یک لایه محافظ در برابر مشکلات بیشتر استفاده کنید. به نرمی ژله را یک یا دو بار روی لبان خود ماساژ دهید. ژله باعث نگه داری کامل رطوبت لب ها می شود و با یک یا دو بار استعمال آنها را برای کل روز نرم نگه می دارد.

آب بنوشید
یکی از بهترین راههای جلوگیری از خشکی لبها، نوشیدن آب به میزان کافی است. نوشیدن آب کافی مزایای زیادی برای سلامتی دارد - که از لبان شما شروع می شود!

دیدگاه‌ها

سلام این راههایی که گفتین همه درستند ولی من یه پیشنهاد عالی دارم برای درمان قطعی ترک لب و داشتن پوستی نرم : هر شب قبل از خواب ناف رو با روغن گیاهی مثل بادوم یا زیتون ... چرب کنید و باقیمانده ی روغن سر انگشت رو مثل مسح ، روی فرق سر بکشید.من با این کار طد دو ماه کاملا ترک لبم رو درمان کردم لب من طوری بود که موقع غذا خوردن ازش خون میومد

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید