چرا باید از نرم‌کننده مو استفاده کنیم؟

يكشنبه, دى 21, 1393 - 05:11 توسط تحریریه بادبادک

شاید بسیاری از ما در موقع استحمام نکاتی را فراموش کنیم!

توصیه شده است که حتما از نرم‌کننده‌ها استفاده کنیم. 

 شاید خیلی از شما شک داشته باشید که آیا نیازی به نرم کننده هست یا نه؛ ولی موهای سالم به چیزی بیشتر از شامپو نیاز دارند. در کنار تمیزی موی شما به رطوبت و آبرسانی نیاز دارد.

نرم کننده کاری را با موی شما می کند که لوسیون با پوست شما. همانطور که لوسیون پوست را از کدری و زبری حفظ میکند، نرم‌کننده هم مو را محافظت میکند. خصوصا با تغییر آب و هوا و خشک شدن هوا، موی شما نیاز بیشتری به نرم کننده دارد. 

اگر موی شما چرب است و با استفاده از نرم کننده چرب تر هم شده، مشکل تنها در این است که هوز نرم کننده سازگار با موهای خود را نیافته اید.

اگر موهای شما معمولا نه خیلی خشک و نه خیلی چرب است:

به دنبال نرم کننده های معمول باشید. نرم کننده موهای معمولی رطوبت لازم برای موی شما را تامین میکند و موهای شما را نرم و خوش حالت نگاه می دارد. موقع استفاده از نرم کننده موهایتان را ماساژ دهید و زمان دهید تا چند دقیق روی ماهایتان بماند و سپس آن‌ها را بشویید.

اگر موهایتان کمی چربتر از آن است که میخواهید، کمی آب به نرم کننده اضافه کنید، تا به حالت دلخواهتان برسید و البته دفعه بعد نرم کننده بخرید که با موی شما سازگارتر است.

اگر موهایتان کمی نازک شده، دنبال نرم کننده باشید که روی آن نوشته "تقویت کننده". شاید ساقه موی شما خیلی خشک شده در نتیجه به راحتی می شکند. شامپو مو را خشک رها میکند و این نرم کننده است که به موهای آسیب دیده کمک میکند.

اگر موهایتان را رنگ میکنید، یا در استخر شنا میکنید، یا ورزش میکنید و عرق می کنید، نمک حاصل از عرق میتواند موی شما را خشک تر کند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید