کشف تازه می‌گوید چای شما را هنرمندتر و خلاق‌تر می‌کند

شنبه, دى 30, 1396 - 01:58 توسط تحریریه بادبادک

اگر از علاقمندان نوشیدن چای هستید، یک خبر خوب بادبادکی برایتان داریم. افرادی که این‌گونه هستند، معمولا هنرمندتر و خلاق‌تر هستند، چرا که چای موادی دارد که هوشیاری و شادمانی روحی انسان را بیشتر می‌کند. 

به گفته روزنامه ایندی‌پندنت، محققین پزشکی می‌گویند مواد شیمیایی کافئین و تیانین مغز انسان را هوشیارتر و بازده آن را بیشتر می‌کند.
اثر خوردن چایی تنها دقایقی پس از نوشیدن یک فنجان آن در انسان محسوس است. پژوهش مربوطه که نتایج آن در ژورنال Food Quality and Preference منتشر شده است توسط یک تیم روانشناسان در دانشگاه پکن در چین انجام شده است.

۵۰ دانشجوی با میانگین سنی ۲۳ در این تحقیق شرکت داشته‌اند. به نیمی از آنها یک فنجان چای سیاه و به نیمه دیگر یک لیوان آب برای نوشیدنی هم‌زمان داده شده است. سپس فعالیت مغزی و هشیاری آنها در درست کردن یک ساختمان از قطعات پلاستیکی کوچک در یک زمان محدود مورد بررسی قرار گرفته است. دانشجویانی که چای سیاه را نوشیده بودند ۶/۵۴ درصد از این ساختمان را در فاصله محدود زمانی تعیین‌شده بنا کرده بودند، اما این درصد برای دانشجویانی که آب نوشیده بودند تنها ۶/۰۳ بوده است.

در این گزارش آمده است که: «نوع مواد غذایی مورد استفاده انسان با کارکرد مغز و هشیاری و خلاقیت فکری یک رابطه مستقیم دارد. نوشیدنی‌هایی مانند چای برای هشیاری انسان مفید می‌باشد.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید