از دختران ورزشکار تا عروسی تختی، در نمایشگاه عکاسی پودیوم

شنبه, شهريور 4, 1396 - 00:14 توسط تحریریه بادبادک

پنج فوتوژورنالیست دور هم جمع شده‌اند و نمایشگاهی را این هفته در تهران راه‌اندازی کرده‌اند که ویژگی‌های تازه‌ای دارد. از جمله این‌که عکاس هر عکس در آن مشخص نیست. 
جاوید نیک‌پور، روشن نوروزی، فرزام صالح، محمدعلی نجیب و پیام ثانی، نام گروه عکاسی‌شان را پودیوم گذاشته‌اند. 

پودیوم یا پودیا، در لغت به معنای پلتفرمی است که برای کمی بالابردن چیزی نسبت به اطرافش استفاده می‌شود.در ورزش، پودیوم به سکویی گفته می‌شود که هنگام توزیع مدال‌ها، قهرمانان روی آن می‌ایستند. 

حالا گروه پودیوم، در طبقه چهارم ساختمان تکنوآجر در بلوار کشاورز، روی دیوارهای گالری راه ابریشم، کارهایی را روی دیوار برده‌اند که رنگ و بوی ورزشی دارد. 

بخشی از عکس‌ها، مربوط به مسابقات سافت‌بال دختران در ایران است. عکس‌هایی که از شادی و غم، تا ورزش و تمرین و حاشیه‌های بازی را در بر می‌گیرد. 

در بخشی دیگر از نمایشگاه پودیوم، شاهد عکس‌هایی هستیم از یک مسابقه کشتی ویژه. کشتی با چوخه. کشتی با چوخه یکی از معروف‌ترین ورزش‌های محلی ایرا ناست. کشتی با چوخه در خراسان بزرگ از اهمیت خاصی برخوردار است و ریشه‌اش به گذشته‌ها می‌رسد. 

مسابقات اسب‌دوانی نوروزآباد در تهران هم بخش دیگری از نمایشگاه را به خود اختصاص داده‌اند. 

تعدادی عکس سه‌تایی هم با نام هت‌تریک، دیوار دیگری از نمایشگاه را پر کرده است. 

عروسی تختی هم بخش دیگری از مسابقه را به خود اختصاص داده است. غلامرضا تختی و عکس‌های دیده نشده عروسی‌اش، مجموعه‌ای است از عکس‌های مجموعه مالجو که توسط آژانس عکس ایران ایمیجز عرضه شده است. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید