صبح خلاق تهران برگزار شد

جمعه, شهريور 3, 1396 - 23:52 توسط تحریریه بادبادک

صبح خلاق تهران حالا دیگر به یک برنامه روتین ماهیانه در پایتخت تبدیل شده است. یک حلقه از یک زنجیره بین‌المللی که در واقع مراسم پذیرایی با صبحانه و سخنرانی است. 

تینا روث ایسنبرگ، مبدع این سلسله رویدادهاست که از ۹ سال پیش آن ‌را در نیویورک بنیان‌گذاشت. زنجیره‌ای که حالا در بیش از ۱۷۰ شهر از ۱۵۰ کشور ادامه یافته است. 


سخنرانان صبح خلاق معمولا شامل طراحان، عکاسان، آفرینندگان هنری و مانند آن‌هاست. اما منحصر به این‌ها نیست. در حال حاضر این رویداد را در جهان حدود ۲۰۰ نفر ساماندهی می‌کنند. بجز تهران، تبریز هم در ایران میزبان برنامه‌های مشابهی بوده است. رویدادهای صبح خلاق در جهان همواره در جمعه صبح‌ها برگزار می‌شود. هدف آن این است که افرادی برای سخنرانی دعوت شوند که برای دیگران الهام‌بخش و به نوعی، یک الگو بتوانند محسوب شوند. موضوعات سخنرانی‌ها می‌تواند درباره مسائل مختلفی باشد. از جمله آموزش، شهرسازی، غذا و هر چیز دیگری که می‌توانید به آن فکر کنید. 


صبح خلاق را شاید بتوان نزدیک‌ترین فعالیت به تد قلمداد کرد، از این روی است که صبح خلاق تهران هم با تیم تداکس تهران همکاری دارد. 


سخنرانی‌های جهانی صبح خلاق، در سایت آن قابل دسترسی است. در آخرین جلسه که دیروز در موقوفات دکتر افشار در حوالی باغ فردوس برگزار شد، دکتر حسن عشایری  عصب‌شناس و روان‌شناس عصبی  سخنرانی کرد.


پروفسور عشایری متولد فروردین ۱۳۲۰ در تبریز است. وی در اواخر دوران دبیرستان خود به تهران آمد و عمده تحصیلات خود در رشته‌های مغز و اعصاب، نوروفیزولوژی و روانکاوی را در دانشگاه فرایبورگ آلمان به انجام رسانده و دارای درجه دکترا در رشته مغز و اعصاب از همین دانشگاه است.

او از سال ۱۳۵۷ مجددا به ایران بازگشته و اکنون از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی و عضو موسس انجمن‌های "حمایت از حقوق کودکان"، "انجمن تلاش‌گران سلامت"، "انجمن کاربرد موسیقی در بهداشت جسم و روان" است.

دكتر عشايري بيش از ربع قرن به تحقيق و پژوهش و ارائه خدمات در خصوص علوم مغز و اعصاب و اختلالات رفتاري اشتغال داشته و اين روند كماكان ادامه دارد. به جرات می‌توان حسن عشایری را یکی از فعال‌ترین و پرکارترین افراد حال حاضر در حوزه علوم مغز دانست.

پس از سخنرانی پروفسور عشایری، صبحانه‌ای که سام‌کافه تهیه کرده بود سرو شد. عکس یادگاری پایان‌بخش این برنامه بود.
 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید