ساره بیات، سفیر صنایع دستی در ایران شد

سه شنبه, مرداد 17, 1396 - 04:35 توسط تحریریه بادبادک

 ساره بیات بازیگر سینما، امروز سه شنبه ۱۷ مرداد ۹۶ به عنوان سفیر صنایع دستی ایران انتخاب شد. 

زهرا احمدی پور در دیدار با این چهره سینمای ایران گفت: حوزه صنایع دستی در سازمان میراث فرهنگی به یک حوزه پرکار تبدیل شده که بتواند مناسبت های اجتماعی را با خود همراه کند و تبدیل به یک گفتمان شود. 

وی افزود: صنایع دستی تنها مسیری است که می تواند بین نسل جوان پیوند برقرار کند و آن ها را با هویت تاریخی خود آشنا کند و با حضور شما هنرمندان بخشی از این مسیر طی شده است. 

احمدی پور گفت: حفظ صنایع دستی و کمک به این حوزه در حقیقت ادای دین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تاریخ کشورمان ایران است. 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ضرورت حضور هنرمندان در کنار صنایع دستی گفت: حضور هنرمندان و بازیگران در جریان های مختلف موثر است و حضور شما هنرمندان در رویدادهای مرتبط با صنایع دستی این اثرگذاری را مضاعف می کند و به گفتمان سازی صنایع دستی کمک می کند. 

احمدی پور یادآور شد: فرهنگ ایران همواره توالی داشته است و هیچ گاه منقطع نشده و باید این توالی را حفظ کرد و این فرهنگ را به گفتمان غالب تبدیل کنیم؛ بنابر این حضور شما هنرمندان می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. 

انتخاب سفیر با هدف گفتمان سازی صنایع دستی 

بهمن نامور مطلق معاون صنایع‎ دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این نشست گفت: هدف از انتخاب سفیر برای صنایع دستی در حقیقت گفتمان سازی این هنرصنعت و آشنایی هرچه بیشتر مردم خصوصآ نسل جوان با صنایع دستی است. 

او با بیان این که ما در حوزه های گوناگون مانند محیط زیست یا حوزه های اجتماعی سفیر داریم، اضافه کرد: انتخاب سفیر در حوزه صنایع دستی با سایر حوزه ها متفاوت است؛ چراکه هنرمندان صنایع دستی در حقیقت خود سفیر هستند و کسی که به عنوان سفیر هنرمندان صنایع دستی انتخاب می شود، سفیر سفیران است. 

نامور مطلق ادامه داد: امیدوارم دیگر هنرمندان نیز برای حضور در این حوزه تشویق شوند، چراکه حضور شما هنرمندان در کنار صنایع دستی علاوه بر این که می تواند به آشناسازی هرچه بیشتر مردم با صنایع دستی کمک کند، قدم موثری در بهبود وضعیت معیشتی هنرمندان مناطق محروم است. 

معاون صنایع دستی هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه به اجرای طرح پیوند اشاره کرد و خطاب به ساره بیات افزود: شما می توانید برای خرید برخی از محصولات صنایع دستی از مناطق محروم با این کاروان همراه شوید، ضمن این که حضور شما در نمایشگاه ها و مناسبت های مرتبط با صنایع دستی تاثیر گذار است. 

آمده ام که به این حوزه کمک کنم 

ساره بیات بازیگر سینما و تلویزیون نیز در این نشست با اعلام آمادگی خود برای همکاری در حوزه صنایع دستی گفت: آمده ام که به این حوزه کمک کنم و در این خصوص آمادگی کامل دارم. 

او افزود: هر آنچه که از دستم برای ارتقای سطح کمی و کیفی صنایع دستی و هنر ایرانی برآید کوتاهی نمی کنم و با تمام توان آن را انجام می دهم. 

در پایان این نشست با توجه به نامگذاری امسال از سوی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به سال حصیر، هدیه صنایع دستی حصیری به این هنرمند از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی اهدا شد. 

ساره بیات همچنین از نمایشگاه تخصصی صنایع دستی دریایی و حصیربافی استان بوشهر در محل سازمان میراث فرهنگی بازدید کرد. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید