ایران: تلگرام آمده | تلگرام: ایران نرفته‌ایم

يكشنبه, مرداد 8, 1396 - 04:56 توسط تحریریه بادبادک

در حالی که محمود واعظی، وزیر ارتباطات صبح امروز اعلام کرد که سرورهایی از تلگرام به ایران آمده، پاول دورف، مدیر تلگرام توییت کرده که «هیچ سرور تلگرامی در ایران فرستاده نخواهد شد.»

در پی این اخبار هشتگ تلگرام در توییتر فعال شده است که در آن عده‌ای از ترک تلگرام سخن می‌گویند و دیگرانی دوگانگی‌های اطلاع‌رسانی را زیر سوال می‌برند. جدای از بخش زیادی از توییت‌ها بار شوخی داشته است برخی گفته اند که دیگر از تلگرام استفاده نمی‌کنند و دنبال جایگزین برای آن هستند.

اما عده‌ای دیگر هم گفته‌اند با خیال راحت‌تری از آن استفاده خواهند کرد چون لااقل می‌دانند که «فیلتر نخواهد شد.»

مطابق خبرهای رسمی، محمود واعظی،‌ با اشاره به برگزاری جلسات فشرده با مدیران تلگرام درباره انتقال سرورهای آن گفت: «در نتیجه جلساتی که با مدیران تلگرام داشتیم، برخی از سرورهای این شبکه اجتماعی به کشور منتقل شده و قرار است در آینده نزدیک این شرکت، شبکه توزیع یا انتقال محتوا یا CDNهای خود را نیز به ایران منتقل کند.»

او همچنین با گلایه از صحبت‌های اخیر برخی مسئولان درباره انتقال سرورهای تلگرام به کشور گفت: «برخی با حرف‌های غیرتخصصی خود در به انجام رسیدن مذاکرات ما اختلال ایجاد کردند. اجازه بدهید تا ما گام به گام مذاکراتمان را پیش ببریم.»
هفته گذشته، نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود: «تلگرام پذیرفته که به ایران بیاید» خبری که دقایقی بعد در جمع خبرنگاران توسط خود او اصلاح شد. پاول دوروف،‌ مدیرعامل تلگرام، پس از انتشار این خبر بلافاصله در کانال تلگرامی خود این خبر را تکذیب کرد و گفت: انتقال سرورهای تلگرام به ایران کاملا پوچ است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید