۴۸ ساعت تا بزرگ‌ترین گردهم‌آیی شیعیان

چهارشنبه, آذر 19, 1393 - 23:29 توسط تحریریه بادبادک

تا دو روز دیگر، بزرگ‌ترین گردهم‌آیی سالیانه شیعیان در جهان برگزار می‌شود. اربعین در کربلا، به نوشته روزنامه‌های تهرانی، «یک قدرتمنمایی مردمی» خواهد بود در روزگاری که داعش به همراه کشورهای منطقه در حال ناامن کردن عراق است. 

از سوی دیگر، روزنامه همشهری خبر از ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی داده است. این روزنامه نوشته است که «امسال شهرداری تهران همراه با مدیریت شهری کربلا، سطح خدمات گسترده خود را در ابعاد مختلف ایاب و ذهاب، لجستیک، اسکان موقت، بهداشت و سلامت، خدمات فرهنگی و سایر تجهیزات مورد نیاز جهت خدمت‌رسانی ویژه به زائران اربعین حسینی ارائه می‌دهد.»

روزنامه کیهان با توجه به شمار افرادی که سال گذشته در این روز گرد هم آمدند، و تعدادشان به ۲۰ میلیون نفر رسید آورده است: «صدها هزار زائر حسینی نیز  با پای پیاده  در مسیرهای زمینی به سمت کربلا در حرکت هستند تا قبل از اربعین خود را به کربلا برسانند. زائران حسینی در صف‌های طولانی چند کیلومتری در آستانه رسیدن به دروازه‌های کربلا هستند.»

این روزنامه به گزارش روزنامه هافینگتون پست در همین رابطه اشاره کرده است که در آن این چنین آمده است: «اربعین بزرگ‌ترین گردهمایی جهان است و با این وجود،احتمالاً شما تاکنون چیزی در مورد آن نشنیده‌اید. اربعین هر تجمع دیگری را در نظر کوچک می‌کند و در سال گذشته جمعیت آن به مرز ۲۰میلیون شرکت‌کننده رسید. این رقم حدود ۶۰% کل جمعیت عراق است.»

به نوشته روزنامه وطن‌امروز، تاکنون ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ایرانی به زیارت کربلا رفته‌اند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید