دولت، موافق لایو اینستاگرام است؟

سه شنبه, ارديبهشت 12, 1396 - 05:26 توسط تحریریه بادبادک

وزیر ارتباطات، در آستانه انتخابات و پس از شایعات مربوط به فیلتر شدن بخش لایو اینستاگرام، از این امکان دفاع کرد. با این حرکت، به نظر می‌رسد دولت مشکلی با این موضوع ندارد اما باید منتظر ماند و نظر دیگر دستگاه‌ها از جمله وزارت ارشاد و همچنین صدا و سیما را هم در این باره خواند. نظریاتی که هنوز اعلام نشده‌اند.
 واعظی نوشته است: «استوری لایو یک ویدئوی زنده است که از گوشی خود برای فالورهایتان پخش (استریم) می‌کنید. این قابلیت برای برقراری ارتباط با هواداران اینستاگرامی بهترین راه است. گفتنی است استوری لایو به اینترنت نسبتاً پرسرعتی نیاز دارد و در غیر این‌صورت با مشکل کندی و قطعی تصویر مواجه خواهید شد.»
 
در خلال برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات رئیس جمهوری، نامزدهای انتخاباتی از راه های متعدد و از رسانه های گوناگونی برای تبلیغات خود استفاده می کنند و امروزه با به روز رسانی شبکه اجتماعی اینستاگرام و وجود سرویسی به عنوان استوری لایو یا همان پخش زنده اینستاگرام،از این راه ضمن تبلیغ خود  تعامل دوسویه با مخاطبان خود برقرار می کنند.
 
در همین راستا محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران پستی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده و ضمن بیان مزایای این سرویس عنوان کرد: «در برهه برگزاری انتخابات سرویس زنده اینستاگرام یکی از سرویس‌های مؤثر است.»

 واعظی نوشت: «در برهه برگزاری انتخابات سرویس زنده اینستاگرام یکی از سرویس‌های مؤثر است که همه کاندیدا‌ها در حال استفاده از آن برای تبلیغات خود هستند و سیاست قطعی دولت بر استمرار جدی این خدمات است، استفاده از ابعاد مثبت شبکه‌های اجتماعی و فضا‌ی مجازی راهبرد دولت تدبیر و امید برای دسترسی آزاد به اطلاعات است.» 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید