حذف صدای یاس از تيتراژ، شرط اكران شدن «بارکد»

دوشنبه, خرداد 17, 1395 - 23:56 توسط تحریریه بادبادک


فیلم سینمایی «بارکد» در آستانه اکران عمومی به مشکل حذف ترانه تیتراژ برخورده، بهرام رادان با اعلام این خبر اعلام کرد به کارگردان فیلم گفته شده تیتراژ پایانی این فیلم را که یاسر بختیاری (یاس) رپر ایرانی خوانده باید حذف شود وگرنه فیلم با مشکل اکران مواجه خواهد شد.

 بهرام رادان در اینستاگرام خود یادداشتی به این شرح منتشر کرده است:


تاریخ تكرار می شود: حدود ده سال پیش جناب مهرجویى تماس گرفتند و گفتند "دارند جلوى اكران سنتورى را می گیرند." بیشتر ایرادشان روی صداى محسن چاوشی بود. ... و حالا مصطفی كیایی زنگ زد و گفت نگران اكران چهارشنبه "باركد" به خاطر صدای یاس است؛ انگار تماس هایی گرفته شده بود

تمام تلاشم این ست كه "باركد" به سرنوشت سنتورى مبتلا نشود. یاس، رفیق عزیزم هم خوب می داند كه براى شنیده شدن صدایش در سالن های سینما تمام سعى مان را كرده ایم و می كنیم.

به امید روزى كه همه صداها شنیده شوند.

این اتفاق در حالی رخ داده که ترانه تیتراژ فیلم «بارکد» در تمام نمایش های فیلم در جشنواره فجر بدون مشکل پخش شد و فیلم از چند هفته پیش و پس از اعمال تمام اصلاحیه های مد نظر شورای پروانه نمایش مجوز خود را گرفته است و حالا در آستانه اکران عمومی اعلام شده ترانه ای که یاس برای این فیلم خوانده باید از تیتراژ پایانی در نسخه نهایی حذف شود.
جالب تر اینجاست که محسن چاوشی پس از آن که فیلم "سنتوری" توقیف شد و اجازه اکران پیدا نکرد مجوز خود را گرفت و خیلی بعید نیست که یاس هم در ماه ها یا شاید هم سال های آینده مجوز فعالیت بگیرد و فقط این وسط فیلم کیایی قربانی دستور العمل های ناگهانی مدیریت سینمای ایران می شود، درست مثل فیلم «سنتوری» داریوش مهرجویی.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید