ماجرای مرد ژله‌ای چیست؟

چهارشنبه, خرداد 12, 1395 - 22:18 توسط تحریریه بادبادک

در خبرها آمده است که حکم اعدام مرد ژله‌ای به تعویق افتاد. اما مرد ژله‌ای کیست و گناهش چیست؟

در ۲ سال گذشته چندین بار به پلیس شیراز گزارش شده بود که فردی با ورود به منازل مردم در منطقه کوشک جنوب شیراز، اقدام به پاره کردن لباس‌های زنان در حین خواب کرده و در یک مورد تجاوز به عنف هم صورت پذیرفته.
این متهم با شیوه‌های خاص خودش زنان را آزار و اذیت می‌کرد و بعد از سرقت از آن‌ها از محل فرار می‌کرد. در طی دو سال گذشته دستگاه‌های امنیتی فارس درگیر این ماجرا بودند اما مرد ژله‌ای بدون برجا گذاشتن هیچ ردی از محل حادثه متواری می‌شد.

شگرد کاری مرد ژله‌ای به این صورت بود که از ۱۲ شب تا ۵ و سی دقیقه بامداد به صورت پنهانی وارد منازل مردم می‌شده است وبه آزار و اذیت زنان می‌پرداخته است. به گفته خود متهم او ۱۰۰ مورد ورود به منازل داشته است.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفته است: با اخذ فیلم دوربین مداربسته یکی از شکات متهم با تطبیق آزمایش DNA و گروه خونی و دیگر آثار به جای مانده از صحنه جرم از جمله نمونه خون‌های اخذ شده در آزمایشگاه ژنتیک، این فرد شناسایی و در تاریخ هفتم شهریورماه سال ۹۴ دستگیر می‌شود.

با استفاده از تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مدار بسته و نام متهم که بر روی لباس‌های تازه از خشکشویی آمده اش جا مانده بود  ۲۰ هزار متهم با نام امین شناخته شدند که در نهایت با شکایت یکی از افراد مورد آزار قرار گرفته متهم اصلی شناسایی شد.

مرد ژله‌ای چاره‌ای جز اعتراف نداشت. وی گفت: من بیمارم و تاکنون به ۱۰۰ خانه در جنوب شیراز وارد شده‌ام و فقط در ۲۳ مورد توانسته‌ام نقشه‌هایم را اجرا کنم. هر سه تا چهار روز نیمه‌های شب و حوالی ساعت دو بامداد از خانه‌شان خارج شده و هر بار به طور اتفاقی وارد خانه‌ای شده و اینگونه نبوده که از قبل خانه‌ای را شناسایی کرده باشد. مرد ژله‌ای افزود: حوالی ساعت دو به طور اتفاقی خانه‌ای را انتخاب کرده و به پشت‌بام آن می‌رفتم. پس از اینکه لباس‌هایم را بیرون آورده آن را روی پشت‌بام گذاشته و وارد حیاط می‌شدم. در خانه‌هایی که دریچه‌هایشان باز بود مشکلی نداشتم اما دریچه‌هایی که بسته بود را خودم باز کرده و اگر هم موفق نمی‌شدم، به پشت‌بام رفته و لباس‌هایم را بر داشته و آنجا را ترک می‌کردم. امین گفت: پس از ورود به خانه‌ها با روغنی که خودم از خانه‌مان برده بودم بدنم را چرب می‌کردم و اگر روغن نبرده بودم نیز با روغنی که در خانه طعمه‌هایم بود این کار را انجام می‌دادم و پس از چرب کردن خود با تیغ لباس زنان را پاره می‌کردم.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید