شهرام جزایری روی جلد نشریات، کارآفرینی که یارانه می‌دهد؟

دوشنبه, ارديبهشت 6, 1395 - 07:13 توسط تحریریه بادبادک

شهرام جزایری، مدتی است که با پایان محکومیت خود، نقشی رسانه‌ای برای خود تعریف کرده است. او ابتدا به برنامه دید در شب رفت و حضور او با فرزندش در آن برنامه حاشیه‌های زیادی داشت. 

سپس به مصاحبه‌ای بدون چالش با تی‌وی پلاس پرداخت و در نهایت عکس‌های او از سفر به جاده چالوس منتشر شد. اما پس از آن بود که پوسترهایی از کنفرانس‌های مدیریتی و موفق او به همراه دیگران به انتشار رسید که مخاطبان باید پول پرداخت می‌کردند تا پای صحبت‌های او بنشینند.

در تازه‌ترین اقدام‌ها، هفته‌نامه زرد و جنجالی تماشاگران، عکسی از شهرام جزایری روی جلد منتشر کرده که در آن ادعا شده در صورتی که محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور پیشین قصد داشته باشد ۲۵۰ هزار تومان یارانه بدهد، او می‌تواند ۲ میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت کند.

این موضوع مورد انتقاد عده ای از جمله نادر فتوره‌چی روزنامه‌نگار در فیس‌بوک واقع شده است. 

فتوره‌چی نوشته است: روزنامه‌نگاران ما دارند چه می‌کنند؟ کجای خواست و تلاش برای رهایی و برابری ایستاده‌اند؟ ترجمه ستون‌های زرد مجلات عامه‌پسند اروپایی درباره «راه‌های کنترل استرس» و «خواص آواکادو» و «مدل لو رفته گوشی فلان» و «نمایشگاه خودروهای ساخته شده با شکلات» و ...

چه کسی به شما گفته است وظیفه روزنامه‌نگار لوده‌گی و مزه‌پرانی و پُز پاسپورت انگلیسی و نمایش چهارتا کاریکاتور آبکی و خودخندیدن و گنده‌کردن کوتوله‌ها و نخودی‌هاست؟ به راستی تکلیف ما چیست؟ تکلیف مایی که پاسپورت کانادایی و تابعیت ایرانی- بریتانیایی نداریم؟ ما که از دلقک‌بازی خنده مان نمی‌گیرد. مایی که نمی‌توانیم برای کاردستی‌ آقازاده‌ها و سفارش شده‌ها به‌به چه‌چه کنیم. مایی که دزد از نظرمان «کارآفرین» نیست. و مایی که در «اولویت خبری» هیچ کدام‌تان نیستیم

به راستی تکلیف ما چیست؟ 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید