پرفروش‌ترین آلبوم های موسیقی بازار ایران

پنجشنبه, بهمن 8, 1394 - 04:39 توسط تحریریه بادبادک

همایون شجریان در همکاری با علی قمصری آلبوم تصویری بیرون داده است که « چه آتش‌ها» نام دارد. این آلبوم در هفته گذشته به صدر پرفروش‌های بازار موسیقی ایران رسیده است.

این اثر براساس اشعاری از «سعدی»، «حافظ»، «خیام»، «مولانا»، «عماد خراسانی»، «محمدرضا شفیعی کدکنی»، «ه. ا. سایه»، «فریدون مشیری»، «محمدعلی بهمنی» و «علی غضنفری» با نوازندگی «نگار خارکن»، «لعیا اعتمادی»، «آتنا اشتیاقی»، «مصباح قمصری»، «بهرام آقاخان»، «حسین رضایی‌نیا»، «همایون نصیری» و «آیین مشکاتیان» شکل گرفته است.

اما در رده‌های بعدی کدام آلبوم‌ها قرار دارند؟

۲- با قرص‌ها می‌رقصد اثر کاوه آفاق
«با قرص‌ها می‌رقصد» نخستین آلبوم رسمی «کاوه آفاق» خواننده قطعه پرطرفدار «شال» است. او پیش از این با انتشار آلبومی در فضای مجازی و همکاری با گروه The ways توانست نام قابل اعتباری پیدا کند. آفاق و گروهش برای رسیدن به اثری درسبک «پاپ راک ایرانی» تلاش کرده‌اند. 

۳- رام اثر پیمان یزدانیان و حسام اینانلو
آلبوم «رام» دونوازی بداهه پیمان یزدانیان به عنوان نوازنده پیانو و حسام اینانلو به عنوان نوازنده کمانچه است. هر نوازنده سبک خاص خود را اجرا کرده و سازش از فرهنگ موسیقی متفاوتی حرف زده و همنوازی این دو ساز به تلفیقی از موسیقی ایرانی و غربی رسیده.

 ۴- خداوندان اسرار اثر همایون شجریان و علی قمصری
آلبوم «خداوندان اسرار» اولین سی‌دی از پروژه‌ی «آیینه‌ها» با آواز «همایون شجریان» و آهنگسازی «سهراب پورناظری»؛ یکم آذرماه منتشر شد. در این اثر علاوه بر ساخته‌های «سهراب پورناظری»، قطعه‌ای از ساخته‌های «کیخسرو پورناظری» با نام «یاوران» آمده است که پیش از این در آلبوم «حیرانی» منتشر شده بود و حالا «سهراب پورناظری» با نگاهی متفاوت آن را تنظیم و «همایون شجریان» اجرا کرده است.

 ۵- کهن کمان اثر شروین مهاجر
آلبوم «کهن کمان» شامل هشت قطعه برای کمانچه و کمانچه آلتو است و توسط موسسه فرهنگی- هنری «آوای باربد» منتشر شده. «کوارتت مهرزاد»، «پس از تو»، «آواز اوج»، «غم انگیز»، «هلگرتن»، «رنگ و رنگ»، «افشار افغان» و «آوای مهاجر» قطعات این آلبوم هستند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید