واردات چمدانی گوشت خوک به تهران؟

شنبه, آذر 1, 1393 - 00:25 توسط تحریریه بادبادک

فروش گوشت‌های حرام ممنوع است اما به نوشته اقتصادنیوز، علیرغم این محدودیت در واردات و فروش،  به گزارش برخی رسانه‌های رسمی، باز هم در کشور یافت می‌شوند. 

این خبرگزاری رسمی فعال در کشورمان، نوشته یکی از محصولاتی که به لحاظ شرعی خرید و فروش آنها ممنوع است اما امکان تهیه آنها هرچند با دشواری در تهران وجود دارد، انواع کالباس و ژامبون خوک و گراز است. اين در حالی است كه مصرف انواع گوشت خوك و گراز در عمده کشورهای اسلامی و ایران ممنوع است.

مشاهدات ميدانی حاکی از فعالیت برخی از فست‌فودی‌ها در سطح شهر تهران است که که ساندویچ ژامبون خوک نیز در آنها فروخته می‌شود که عمدتا مشتریان آنها نیز اقلیت‌های دینی هستند.

اما خريد مستقيم کالباس خوک و گراز نیز غیرممکن نیست. یکی از فروشندگان این محصول که سفارش تلفنی دریافت می‌کند قیمت هر کیلو کالباس با گوشت خوک را ۴۷ هزار تومان و قیمت هر کیلو کالباس گراز را نیز ۵۵ هزار تومان عنوان می‌كند. البته این فرد درباره نحوه تهیه این دو کالا اطلاعاتی نمی‌دهد. 

محمود بهشتیان، مشاور رئيس كل گمرک ايران در این باره مورد سوال خبرنگاران قرار گرفته و گفته است به احتمال واردات این محصولات به صورت چمدانی از برخی از مرزهای کشور وجود دارد. اجازه واردات هر کالایی به کشور وجود دارد، غیر از محصولاتی که به لحاظ شرعی حرام هستند و گوشت خوک، گراز و فراورده‌های گوشتی از آنها شرعا حرام و واردات آنها به کشور ممنوع است.

خرید، فروش و مصرف این گوشت‌ها از نظر دینی و قانونی در ایران برای افراد ممنوع است.

دیدگاه‌ها

اصولا گوشت خوك ژامبون و بيكن هست. دليلى نداره بگيم ژامبون خوك. ژامبون غير از خوك وجود نداره. ژامبون كلمه فرانسوى به معناى گوشت راسته ى خوكه، به انگليسى بهش ميگن ham

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید