دایملر: در ایران بنز می‌سازیم

دوشنبه, دى 28, 1394 - 06:55 توسط تحریریه بادبادک

ایران خودرو و بنز بالاخره قرارداد مشترکی امضا کردند که بر اساس آن تفاهم‌نامه، همکاری استراتژیک خود را آغاز می‌کنند.

این قرارداد در حقیقت با شرکت دایملر به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده کامیون در جهان و ایران‌خودرو به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز خاورمیانه بسته شده است که بر اساس آن یک شرکت مشترک تاسیس خواهد شد تا قطب تولید خودروهای تجاری در منطقه باشد. 

ولفگانگ برنارد، عضو هیات مدیره دایملر ای. جی نيز گفت: محصولات تجاری دایملر همیشه در ایران از محبوبیت برخوردار بوده است و در حال حاضر خودروهای تجاری از تقاضای بالایی در ایران برخودار هستند. بنابراین پس از لغو تحریم‌های ایران، ما در حال برنامه ریزی برای از سرگیری سریع کسب و کارمان در این بازار هستیم. امضای تفاهم‌نامه با شریک تجاری خود در ایران، پیش نیاز مهمی برای از سرگیری سریع این کسب و کار است.

 دایملر قصد دارد تا در قالب یک سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه فروش، تمام فعالیت‌های فروش و خدمات پس از فروش در ایران را حرفه ای کند. همچنین دایملر قصد دارد تا دفتر خود را در تهران افتتاح کند. با این اقدامات و تعهدات شرکت دایملر خود را به توسعه اقتصادی و اجتماعی ایران متعهد کرده است.همچنين دو طرف تصميم گرفتند ضمن اصلاح ساختار شركت خدمات پس از فروش گواه نسبت به واگذاري اين شركت به شركت مشترك ايران خودرو و بنز اقدام كنند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید