در گلدن گلوب ۲۰۱۶ چه گذشت؟

يكشنبه, دى 20, 1394 - 23:18 توسط تحریریه بادبادک

هفتاد و سومین مراسم گلدن گلوب یکشنبه شب در لس‌آنجلس برگزار شد.
 جايزه گلدن گلوب ( Golden Globe Award) نام مجموعه جوايزی است که هرساله در ايالات متحده آمريکا توسط اتحاديه مطبوعات خارجی هاليوود به بهترين توليدات سينمايی و تلويزيون اهدا مي‌گردد.
اين جايزه براي اولين بار در سال ۱۹۴۴ به فيلم‌هاي توليدی و محصولات تلويزيونی تعلق گرفت.


در مراسم اهدای جوایز سینمایی گلدن گلوب که در لس‌آنجلس برگزار شد، فیلم "بازگشته" شماری از مهمترین جوایز را از آن خود کرد، از جمله جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی. فیلم "کارول" در مقابل ناموفق بود. «بازگشته» علاوه بر کسب جایزه بهترین فیلم درام و کارگرانی جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۶، سومین جایزه گلدن گلوب را نیز برای «لئوناردو دی‌کاپریو» به ارمغان آورد و فیلم «مریخی» به کارگردانی «ریدلی اسکات» نیز در بخش فیلم‌های کمدی/موزیکال موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و بازیگری مرد (مت دیمون) شد.

مت دیمن به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم "مریخی" به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد و جنیفر لارنس به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن (در فیلم "شادی") در عرصه آثار کمدی یا موزیکال انتخاب شدند.

جایزه بهترین نقش مکمل مرد و زن در آثار درام را کیت وینسلت (فیلم استیو جابز) و سیلوستر استالونه (فیلم کرید) از آن خود کردند.
لیدی گاگا، خواننده مشهور موسیقی پاپ نیز از برندگان این دوره بود. او به خاطر نقش‌آفرینی در سریال "داستان ترسناک آمریکا" این جایزه را دریافت کرد.
جایزه بهترین فیلم‌نامه اثر درام به فیلم "استیو جابز" تعلق گرفت. فیلم "پشت و رو" نیز جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم انیمیشن را دریافت کرد. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید