کی‌اف‌سی در ایران، به زبان ساده

چهارشنبه, آبان 13, 1394 - 01:51 توسط تحریریه بادبادک

طی هفته گذشته موضوع رستوران‌های کی‌اف‌سی یا مرغ سوخاری کنتاکی در ایران داغ بوده است. اخبار ضد و نقیض، تکذیب پشت تکذیب و در نهایت پلمب یک فروشگاه به نام «کی اف سی حلال» در شهرک غرب فضای خبری را کمی آشفته کرده است. می‌دانید خلاصه ماجرا چیست؟

کی‌اف‌سی که یک برند آمریکایی مرغ سوخاری است، در کنار مک‌دونالد یکی از نمادهای حضور جهان سرمایه‌داری و به ویژه آمریکا در سراسر جهان است. کی‌اف‌سی، مک‌دونالد و کوکاکولا سه ضلع مثلثی هستند که به تعبیر برخی، نقش پرچم آمریکا را بازی می‌کنند. 

پیش از انقلاب در ایران رستوران‌های مرغ سوخاری کنتاکی وجود داشتند که درست یا غلط می‌شد به عنوان نمایندگی‌های آن در ایران فرض کرد. هنوز هم رستوران‌های قرمز و زردی که در خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ونک، حوالی خیابان زرتشت و پایین‌تر از میدان ولیعصر و روبروی پارک ساعی وجود دارند، یادگاری از آن مرغ سوخاری‌ هاست. 

پس از توافق هسته‌ای هم خبرهایی منتشر شد که اعلام می‌کرد مک‌دونالد فراخوانی داده تا علاقمندان به تاسیس شعبه، بتوانند آمادگی خود را اعلام کنند. اما به نظر نمی‌رسد راه‌اندازی مک‌دونالد در ایران چندان شدنی باشد. سپس خبر رسید که برگرکینگ، برند معروف دیگر در زمینه خرده فروشی مواد غذایی و فست‌فود‌ها، نام خود را در ایران ثبت کرده است و خبرهای مرتبط با آن در همین حد باقی ماند. 

ماجرای کی‌اف‌سی اما کمی با همه آن‌ها فرق داشت. این مرغ سوخاری‌ها که با نشان پیرمرد خوش‌اخلاق پاپیون‌زده‌ای به نام کلنل (سرهنگ) شناخته می‌شوند سال‌هاست در شهرهای مختلفی از ایران با کلنل پاپیون از گردن باز کرده، مشغول به فعالیت هستند. شایعاتی درباره خرید لوازم دست دوم این برند و به کار گیری آن در زنجیره کی‌اف‌سی های ایران به گوش می‌رسید اما کیفیتی که از این فروشگاه‌ها دیده‌ایم، ارتباط چندانی با کیفیت اصل کی‌اف‌سی ها ندارد. پای کلنل که به تهران رسید، خبرها شدت گرفت. این در حالی است که هنوز هیچ تحریمی برداشته نشده است و تا برداشته شدن تحریم‌‌ها هم اندکی فرصت باقی‌ست. 

کی‌اف‌سی شهرک غرب تهران ادعا می‌کند که نمایندگی کی‌اف‌سی حلال است. کی‌اف‌سی حلال شرکتی ثبت شده در ترکیه است که ظاهرا ارتباطی با کی‌اف‌سی آمریکایی ندارد. عباس پازوکی، مدیر این شعبه را برخی از رسانه‌ها، سردبیر سابق روزنامه مردم‌سالاری خوانده‌اند و از سوی دیگر، او مدعی وارد کردن «صنعت فرانچایز» به ایران شده است. فرانچایز یا اهدای نمایندگی رسمی، اگرچه در ایران ریشه زیادی ندارد اما به نظر نمی‌رسد چندان افتخاری هم داشته باشد. در حقیقت گرفتن نمایندگی یک برند خارجی در یک کشور و کسب درآمد از آن، اگرچه نفع شخصی خوبی می‌تواند داشته باشد اما به عنوان یک «صنعت» خارج‌کننده ارز و واردکننده استاندارد عرضه است. 

کی‌اف‌سی شهرک غرب در حالی این هفته کار خود را شروع کرد که طبیعتا به خاطر شهرت این برند و روال معمول آن‌ها مشتریان در آن صف می‌بندند. معمولا اندکی پس از سفارش غذا، پس از این‌که نوبت شما رسید و جلوی صف بودید، غذا آماده می‌شود. این میزان سرعت عرضه بر اساس الگوریتم‌های تولید چیز عجیبی نیست و حتی تا چند سال پیش در فروشگاهی مثل «فری کثیفه» هم با هوش ذاتی مدیر آن صورت می‌گرفت. اما صف‌ها می‌توانند خود خبرساز شوند. همین طور هم شد. 

با توجه به دغدغه پس از برجام، یعنی عدم حضور اجناس مصرفی آمریکایی‌ها در ایران، آمریکایی بودن برند مورد توجه قرار گرفت. از سویی مدیر آن تکذیب می‌کرد و برند خود را بر اساس مسلمان بودن صاحب سهام آن و حضور در کشور ترکیه، «ضد آمریکایی» می‌خواند و خبرنگاران هم عکس رستوران و خبرهای مربوط به آن را کپی‌پیست می‌کردند. 

نتیجه این‌که با جاخالی دادن صنف، این برند تازه که شاید می‌خواست از سویی نان آمریکایی بودن نام خود را بخورد و از طرف دیگر پرچمدار مقابله با آمریکا باشد، درهای مغازه خود را پلمب شده دید. 

حالا باید منتظر ماند و دید که کی‌اف‌سی هم مثل کارفور فرانسوی، که به نام فروشگاه‌های هایپراستار در ایران فعالیت می‌کند با نام مستعار وارد خواهد شد یا رخداد دیگری در انتظار دوستداران مرغ سوخاری در ایران است؟

 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید