بی‌ام‌دبلیو و مان، به ایران می‌آیند

سه شنبه, آبان 12, 1394 - 02:25 توسط تحریریه بادبادک

چند روز پس از رونمایی از بی‌ام‌دبلیو ۲۲۰I در ایران، رئیس اتاق بازرگانی تهران گفته است سومین هیات تجاری آلمانی به ایران آمده و می‌خواهد با توجه به اولویتی که به عنوان کشور حفظ کننده رابطه در دوره تحریم از نظر ایران دارد، به دنبال حضو پررنگ در بازار ایران است. 

رئیس اتاق بازرگانی تهران، به این نکته اشاره کرد که از دیرباز آلمانی‌ها حضور خوبی در صنایع ایران داشته‌اند. در اکثر رشته‌های صنعتی پیشرفته هستند و به نظر می‌رسد همین مسئله تمایل به سرمایه‌گذاری با آلمان‌ها را دو چندان می‌کند.

او حضور شرکت‌های بزرگ آلمانی در ایران را متاثر از قیمت ارز دانسته و گفته است آلمانی‌ها دل‌نگرانی عدم ثبات نرخ ارز را دارد. آن‌ها همچنین تضمین‌های لازم برای سرمایه‌گذاری نیاز دارند و منتظرند تا با برداشته شدن تحریم، فعالیت خود را در ایران آغاز کنند.

 سومین هیأت تجاری آلمان شامل 130 نفر از مدیران شرکت‌هایبرجسته آلمانی، از روز گذشته وارد ایران شده‌اند که معاون نخست‌وزیر و معاون وزیر اقتصاد ایالت باواریای آلمان در رأس این هیأت قرار دارد. در سفر قبلی آلمان‌ها به ایران دو شرکت خودروسازی دایملر و فولکس واگن برای رایزنی و ورود به حوزه خودرو نیز حضور یافته و رایزنی‌هایی انجام داده‌اند.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید