اگر می‌خواهید سرما نخورید از همین حالا مراقبت را شروع کنید

يكشنبه, مهر 26, 1394 - 01:53 توسط تحریریه بادبادک

دم‌نوش‌های مناسب طبع شما 
این روز‌ها که هوا کم‌کم سرد می‌شود بهتر است متناسب با طبعتان نوشیدنی‌‌های طبیعی را در خانه تهیه کنید و بنوشید. 
در این مطلب بادبادک، تعدادی از نوشیدنی‌های مناسب این ماه را برای طبع‌های مختلف به شما معرفی می‌کنیم تا بنوشید و لذت ببرید. دم‌نوش‌های این ماه همه در یک خاصیت مشترک هستند: آنتی‌بیوتیک. همه این دم نوش‌ها کمک می‌کند تا در روزهای سرد پیش‌رو کم‌تر بیمار شوید.

دم‌نوش زرشک برای طبع گرم و خشک
شروع فصل پاییز برای افرادی با این طبع خوشایند است، هوای گرم تابستان جای خود را به روزهای خنک‌تر پاییز می‌دهد و البته صاحبان این طبع لازم دارند تا رطوبت بدن خود را افزایش دهند.
دم‌نوش زرشک آبی کمک می‌کند تا چربی و فشار خون تنظیم شود، برای کسانی که با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، این دم نوش یک نوشیدنی فوق‌العاده است. جوشانده زرشک به جای دم‌نوش آن می‌تواند تاثیر کمی روی دیابت شما داشته باشد. زرشک آبی به شما کمک می‌کند تا در این فصل کم‌تر دچار سرماخوردگی، گلودرد و عفونت شوید.

دم‌نوش زرشک و زنجبیل، برای طبع گرم و تر
افرادی با این طبع نیاز دارند تا در این فصل کمی از رطوبت بدنشان کم کنند،‌زنجبیل قاتل رطوبت است، این افراد در این فصل کمی کلافه هستند، رطوبت هوا آن‌ها را آزار می‌دهد و سخت‌ترین کار برایشان ایجاد تعادل در بدنشان است.
با این دم‌نوش آن‌ها هم از خنکی هوا لذت می‌برند و هم از رطوبت بدنشان کاسته شود. کسانی که دچار دست درد و پا درد هم هستند با این دم‌نوش می‌توانند کمی از درد خود بکاهند.
البته اگر دچار زخم معده هستید و یا از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنید، نمی‌توانید زنجبیل بخورید.

بابونه برای افرادی با طبع سرد و خشک
خیلی از افراد دم‌نوش بابونه را در برنامه روزانه خود قرار می‌دهند چرا که برای زیبایی پوست بسیار مفید است.
بابونه ضد آلرژی است و مصرف آن در این فصل می‌تواند برای همه مفید باشد. دم‌نوش بابونه سودا را کاهش می‌دهد و هم‌چنین تقویت‌کننده اعصاب و آرام‌بخش است،‌ دم‌نوش بابونه بسیاری از دردهای زنانه را کاهش می‌دهد. 

زغال اخته برای طبع سرد و تر
مناسب‌ترین دم‌نوش برای صاحبان این طبع، دم‌نوش زغال اخته است. زغال‌اخته‌های تازه را برای این دم‌نوش انتخاب کنید. این دم‌نوش صفرابر و تب‌بر به شمار می‌آید و مصرف آن در دفع عفونت موثر است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید