این نکات سلامتی را واجب است بدانید

يكشنبه, مهر 26, 1394 - 01:12 توسط تحریریه بادبادک

نوشیدنی شیرین دشمن جوانی 
اگر عادت دارید هر روز صبح چای‌تان را شیرین کنید یا بعد از هر وعده غذایی دسر‌های شیرین بخورید، لحظه به لحظه پیری و چین و چروک را به خودتان نزدیک‌تر می‌کنید.
محققان می‌گویند نوشیدنی‌های شیرین به مرور زمان موجب فرسوده شدن و پیر شدن سلول‌ها و گلبول‌های سفید خون می‌شوند.
به گفته پژوهشگران زیاده روی در نوشیدن نوشابه‌های شیرین، شربت، چای یا قهوه شیرین علاوه بر نزدیک کردن پیری احتمال ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت و بیماری‌های قلبی را بیشتر می‌کند.

دندان‌های سفید می‌خواهید؟
محققان انگلیسی می‌گویند در کنار پرهیز از زیاد خوردن میوه‌هایی مانند انار، تمشک،‌توت فرنگی و زغال اخته که می‌توانند دندان‌های شما را کدر کنند، سراغ خوراکی‌هایی مانند سیب،‌هویج، گل کلم، کرفس و انواع پنیرهای سفید بروید تا دندان‌های سفیدی داشته باشید.

بیشتر از سه لیوان شیر ممنوع! 
اگرچه این روزها سایت‌ها و خبرگزاری‌ها برای پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان شما را به نوشیدن شیر زیاد دعوت می‌کنند، اما در عین حال محققان سوئدی هشدار می‌دهند که زنان نباید در نوشیدن شیر زیاده روی کنند. زنانی که روزانه بیشتر از سه لیوان شیر می‌نوشند بیشتر در معرض شکستگی و عوارض استخوانی قرار می‌گیرند.
محققان می‌گویند گالاکتوز یا قند شیر،‌به مرور زمان موجب افزایش اکسیدیته در بدن شده و با ایجاد التهاب خطر شکستگی استخوان‌ها را افزایش می‌دهد.

دماغ‌تان را گرم نگه دارید!
درست است که در فصل زمستان سرماخوردگی بیشتر از هر زمانی سلامت شما را تهدید می‌کند، اما این تهدید شایع را می‌توان با راه‌‌حل‌های ساده‌ای کم‌رنگ‌تر کرد. دیلی میل نوشته است که گرم نگه داشتن بینی، کلید سرما نخوردن در زمستان است.
این محققان می‌گویند بر خلاف تصور بسیاری از افراد که بستن شال‌گردن و پوشیدن کلاه را به عنوان راه فرار از این بیماری انتخاب می‌کنند،‌تنها با پوشاندن بینی‌تان می‌توانید خطر سرماخوردگی را در این فصل کاهش دهید.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید