درباره مکمل‌های غذایی بیشتر بدانیم

دوشنبه, مهر 13, 1394 - 00:06 توسط تحریریه بادبادک

اکثر ما از مضرات کمبود ویتامین ها در بدنمان آگاهی داریم و چنانچه به سلامت خود علاقه مند باشیم رژیم غذایی متناسب و متنوعی را برای خود در نظر می گیریم. با همه ی این تدابیر گاه بدن دچار کمبود ویتامین می شود. حتما از خودتان می پرسید چرا به کمبود ویتامین دچار می شویم؟ بدن انسان برای تولید سلول های جدید و تامین انرژی، نیازمند دریافت مواد مغذی و ویتامین ها است. کاهش مصرف میوه ها و سبزیجات، استفاده از غذاهای آماده، عادات غذایی خاص و بسیاری عوامل دیگر ممکن است بدن را دچار کمبود ویتامین نماید. کمبود ویتامین ها بر عملکرد بسیاری از بخش های بدن اثر می گذارد و علائم متنوعی را شامل می شود مانند خستگی، خواب آلودگی، ریزش مو، خشکی پوست، شکستن ناخن ها و ... .

مکمل های غذایی دقیقا به همین منظور ساخته می شوند. مکمل های غذایی بخشی از مواد غذایی فشرده هستند که تغذیه روزانه ما را کامل می کنند و عموما شامل کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چربی ها، املاح، مواد معدنی و ویتامین ها هستند. مکمل ها جایگزین وعده های اصلی غذایی نیستند بلکه آنها اغلب به منظور تامین مقدار مشخصی از یک المان (ویتامین ها یا مواد معدنی) استفاده می شوند. تفاوت آنها با غذا در این است که مکمل ها معمولا خالص‌تر، کم حجم‌تر، قابل جذب‌تر و بدون مواد غیر موثر و غیر زائد هستند. چنانچه رژیم غذایی روازنه شما همه ی گروه های مواد غذای را در بر می گیرد و علائمی از کمبود ویتامین در بدن خود مشاهده نمی کنید به استفاده از مکمل ها نیاز ندارید. اما گاهی با توجه به شرایط فیزیکی و عادات غذایی تان با مصرف مکمل ها می توانید تا میزان زیادی از علائم ایجاد شده به واسطه کمبود ویتامین ها و مواد معدنی بکاهید. 
کپسول ساپلاس مدز اولین مکمل ایرانی است که تمامی نیازهای پوست، مو و ناخن را برطرف می نماید. یکی از ویژگی های بارز این محصول دارا بودن اکثر ویتامین ها مانند ویتامین های A، B، C، D، E و برخی مواد معدنی مانند کلسیم، روی، منگنز و ... می باشد. آنتی اکسیدان های به کار رفته در فرمولاسیون این محصول بدن را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می نماید، در نتیجه فرآیندهای موثر در روند پیری پوست را به تاخیر می اندازد.  ویتامین های موجود در مکمل ساپلاس مدز علاوه بر جلوگیری ازریزش مو سبب تقویت و رشد مجدد مو و همچنین استحکام ناخن ها می شوند.
این مکمل دارای مجوز از سازمان غذا و دارو و همچنین برچسب اصالت و سلامت کالا است و فاقد عوارض جانبی مشاهده شده در برخی مکمل های دیگر می باشد.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید