ویتامین ث، درست مثل ورزش، از قلب محافظت می‌کند

شنبه, شهريور 28, 1394 - 11:14 توسط تحریریه بادبادک

همه ما می‌دانیم که ویتامین ث چقدر برای کمک به سلامت اهمیت دارد.  این ویتامین کمک می‌کند تا سیستم ایمنی بدن قوی‌تر شود و در برابر سرماخوردگی مقاوومت بیشتری از خود نشان دهد. 

این ویتامین برای بهبود چروکیدگی صورت و کند شدن روند پیری موثر است. این آنتی‌اکسیدان قوی برای سلامت زنان باردار بسیار ضرروری‌ست و حتا می‌‌تواند از مشکلات چشمی هم جلوگیری کند. ویتامین ث را می‌توانید در میوه هایی از خانواده‌ی مرکبات بیابید و همچنین می‌توانید از سبزیجات برگ‌دار و سبز به دست آورید.

با این همه، مطالعه‌ی تازه‌ی پزشکان دانشگاه کلورادو  بر روی ویتامین سی نشان می‌دهد که مصرف این ویتامین به صورت روزانه به عنوان مکمل غذایی می‌تواند همان تاثیری را بر روی بدن‌تان داشته باشد که با ورزش کردن روزانه ممکن می‌شود. این به‌ویژه به افرادی توصیه می‌شود که مشکل اضافه وزن یا کم وزنی دارند، چرا که ویتامین سی به اندازه‌ی کافی برای سلامت قلب و عروق، ویتامین لازم را به بدن می‌رساند.

البته، با افزوردن ویتامین ث در مکمل غذایی، پزشکان به بیماران خود توصیه می‌کنند که برای بهبود وعده‌های غذایی شان از سیزیجات  میوه‌های مرکباتی استفاده کنند.

اصل این پژوهش بر پایه‌ی تمرین و ورزش است که ثابت شده علت کاهش اندوتلین ET-1 است، که یک نوع پروتئینی‌ست که رگ‌های کوچک خون را منقبض می‌کند. 

یک افزایش در فعالیت ET-1 با انقباض رگهای خونی مرتبط است، که می‌تواند پیامدهایی در کمبود  جریان خونی در بدن داشته باشد و همچنین خطر بیماری‌های عروقی را بیفزاید.

مطالعات دانشگاه کلورادو همچنین نشان داد که استفاده‌ی مکمل‌ها، ویتامین ث، می‌تواند فعالیت ET-1  در بدن را بکاهد. به همین سبب پزشکان بسیاری به بیماران‌شان توصیه می‌کنند که در روز دست‌کم پانصد میلی‌گرم ویتامین ث مصرف کنند.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید