دومین تابستان پرفروش تاریخ سینما

يكشنبه, شهريور 22, 1394 - 23:50 توسط تحریریه بادبادک

تنها تابستانی که تا حالا توانسته است  در برابر تابستان ۲۰۱۵ قرار بگیرد، تابستان دو سال پیش یعنی سال ۲۰۱۳ بود که با حضور فیلم مرد آهنی ۳ پرفروش‌ترین تابستان تاریخ سینما بوده است.

آمارهای دقیقی از فروش تابستانه سینمای جهان هنوز در دست نیست، اما آن‌چه که تا به حال به دست آمده است نشان از آن دارد که فروش سینماهای جهان تا حالا ۵ درصد از سال پیش بیش‌تر بوده است.

« دنیای ژوراسیک» که یکی از درخشان‌ترین آثار کمپانی یونیورسال برای شکستن رکورد فروش بود تنها در آمریکا ۶۴۷/۵ میلیون دلار فروش کرد و بزرگ‌ترین آمار فروش در آخر هفته تاریخ آمریکای شمالی را با فروش ۲۰۸/۸ میلیون دلار ثبت کرد.

فیلم کمپانی مارول و دیزنی یعنی فیلم« انتقام گیران: عصر اولتران» دومین فیلم پرفروش تابستانی بود که ۴۵۷.۸ میلیون دلار فروش کرد.

در حالی که دیزنی با توزیع فیلم مشترکش با پیکسار یعنی انیمیشن «درون بیرون» به عنوان سومین فیلم پرفروش تابستانی شناخته شد و ۳۴۹.۶ میلیون دلار فروش کرد.
ونیورسال با یک فیلم دیگرش در میان پنج فیلم اول جای دارد و آن «مینیون‌ها» است که ۳۲۹.۷ میلیون دلار فروش کرد.

محصول دیگر این کمپانی «صدای شش دانگ ۲»  هم ۱۸۳.۸ میلیون دلار فروخت.  در مجموع یونیورسال و دیسنی بیش از ۶۰ درصد بازار فروش تابستانی را در اختیار داشتند.  

فیلم «ماموریت غیرممکن: ملت سرکش» محصول پارامونت برخلاف «ترمیناتور: جنسیس» که موفقیتی کسب نکرد، فروش خوبی را ثبت کرد. «چهار شگفت انگیز» فاکس، «تد ۲» یوینورسال، «مردی از آنکل» کمپانی برادران وارنر و «سرزمین فردا» محصول دیسنی و نیز «پیکسل‌ها» از سونی برخلاف توقع موفق ظاهر نشدند. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید