خانم‌ها این مواد غذایی را به رژیمشان اضافه کنند!

دوشنبه, شهريور 2, 1394 - 03:37 توسط تحریریه بادبادک

دردهای ماهیانه خانم‌ها چیز تازه‌ای در طول تاریخ نیست. همیشه عده‌ای بوده‌اند که از این دردها وضعف ناشی از آن‌ها نالیده‌اند و درمانی جز انواع مسکن‌ها برایش پیدا نشده است. 
اما همین‌که دردتان تمام شد، یادتان نرود که ماه دیگری هم در راه است. مثل قبل روزهای پر استرسی را شروع نکنید، تغذیه مناسب داشته باشید، ورزش کنید و فعالیت‌های سنگین بدنی انجام ندهید، فقط سه هفته طول می‌کشد تا دوباره همان ضعف و درد به سراغتان بیاید.
یکی از مهم‌ترن عواملی که به شما کمک می‌کند تا دوران پریودی آرامی را بگذرانید تغذیه مناسب در طول ماه است. 
معمولا زنان در دوران پیش‌از قاعدگی به دلیل نوسانات هورمونی تمایل به خوردن هله هوله‌ها پیدا می‌کنند، خوردنی‌هایی که ارزش غذایی ندارند شما را چاق می‌کنند و معده شما را هم نابود خواهند کرد. 

- در یک رژیم غذایی متعادل در یک روز، تمام مواد لازم بدن بایستی به آن برسد. خوردن میوه‌ها و سبزیجات در همه وعده‌های غذایی با توجه به محصولات فصل، برای رسیدن ویتامین‌های لازم به بدن  بسیار لازم است. از این میان کلم بروکلی به دلیل داشتن فیبر زیاد، ویتامین‌های آ و ث و ای و همچنین منیزیم و پتاسیم کافی برای شما بسیار مفید خواهد بود. موز و دانه‌های کدو هم  به دلیل داشتن منیزیم آب حبس شده در سلول‌ها را آزاد می‌کند و از تورم بدن شما جلوگیری می‌کند، سرتونین خون را تنظیم می‌کند و تغییرات خلقی شما را هم تا حدی درست می‌کند.

- موز بخورید. به جز اینکه به عنوان منبع غنی پتاسیم شناخته می‌شود مقدار منیزیم بالایی هم دارد. موز به شما کمک می‌کند تا خواب آرامی داشته باشید و ریتم طبیعی بدن را تنظیم می‌کند. 

- کربوهیدرات‌ها را فراموش نکنید.  کربوهیدرات‌ها به تنظیم هورمون‌ها کمک می‌کنند، تغییرات اخلاقیتان را سر و سامان می‌بخشند و به عنوان منبع غنی ویتامین B12 و آهن هستند. استفاده از غلات سبوس دار اضطراب را در شما کم می‌کند و احساس شادی و انرژی بیشتر را به وجود می‌آورد.

- انواع غذاهای دریایی و مخصوصا ماهی سالمون به خاطر داشتن امگا ۳ فراوان  به طور قابل ملاحظه ای دردهای ناشی از قاعدگی را کاهش می‌دهند.
افرادی که میزان اندکی امگا۳ دریافت می کنند، قاعدگی های دردناک تری دارند.اسیدهای چرب ضروری در بدن تولید نمی شوند اما برای سلامتی بسیار مهم هستند.امگا۳ نوع مهم تری از اسیدهای چرب ضروری است. زیرا باعث تولید مواد شیمیایی می شوند که با التهاب مقابله می کنند و درد ناشی از سندرم پیش از قاعدگی را کاهش می دهند.

- شیر کم چرب و تخم مرغ منابع دریافت کلسیم کافی و ویتامین D هستند. در حقیقت وجود کلسیم و ویتامین D کافی در بدن در کنار هم، نشانه‌های دردناک ماهیانه را در بدن شما کم می‌کند. 
علاوه بر شیر و تخم مرغ، آب پرتقال و ماست کم چرب، سبزیجات برگ پهن،پنیر و سویا هم به دریافت این مواد کمک می‌کنند. ویتامین د سیستم ایمنی بدن را قوی‌تر کرده  و جدال با رادیکال‌های آزاد را آسان می‌کند بنابراین خطر ابتلا به سرطان را هم در بدن شما کاهش می‌دهد. کلسیم هم فشار درون ماهیچه‌ها را کم می‌کند و باعث ریلکس شدن آن‌ها می‌شود. 

اضافه کردن این مواد غذایی به رژیم غذایی روزانه شما و متعادل نگه داشتن این مواد غذایی در بدنتان، در داشتن دوران قاعدگی آرام و بدون درد اهمیت بسیار زیادی دارد. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید