چند پیشنهاد برای دنبال کردن در اینستاگرام

دوشنبه, شهريور 2, 1394 - 03:35 توسط تحریریه بادبادک

عضویت در اینستاگرام این روزها به یک تب عمومی تبدیل شده و برندهای تجاری متعددی در آن حضور دارند و با مخاطبانشان ارتباط برقرار می‌کنند. انبوهی از فعالیت‌های تجاری خرد در شبکه اینستاگرام نشانه میزان نفوذ این شبکه در افکار عمومی است. 

شرکت‌های ایرانی معتبر هم علاوه بر روش‌های دیگرِ تبلیغی، تصمیم گرفته‌اند از این راه خلاقانه‌تر وارد ماجرا شوند و ارتباط با مشتری را برخلاف رسانه‌های دیگر، به صورت دوسویه پیش ببرند. 
با گشت و گذار در میان دسترسی برندهای گوناگون، تعدادی را به عنوان گزیده‌ها با هم مرور می‌کنیم. 

محصولات آرایشی-بهداشتی سینره، یکی از فعال‌ترین برندها در اینستاگرام هست. در روز چندین پست می‌گذارد و این پست‌ها از نکات آرایشی و بهداشتی تا عکس‌هایی با حال و هوای آن لحظه را شامل می‌شود. بسیاری از مخاطبان صفحه سینره از طریق آن مشکلات و مسائل آرایشی یا بهداشتی خود را مطرح کرده و برای زندگی نزدیک‌تر به طبیعت گام بر می‌دارند. 

بیسکوئیت گرجی روش‌ دیگری در پیش گرفته است. مناسبت‌ها در دسترسی اینستاگرامی بیسکویت گرجی نقش بیشتری دارند. تولد مشاهیر، روزهای ملی و بین‌المللی و مانند آن همیشه با اِلِمانی از بیسکوئیت گرجی ترکیب می‌شوند و پست‌های جذابی می‌سازند. بیسکوییت گرجی زیر پای کلاغ، به مناسبت تولد آلفرد هیچکاک، بیسکوییت گرجی در کنار مائو، به مناسبت تولد اندی وارهول نقاش، یا نقل قولی انتقادی مثل «برای از بین بردن فرهنگ یک ملت، کتابسوزی لازم نیست. همین که کاری کنید مردم دیگر کتاب نخوانند کافی‌ است.» به مناسبت تولد ری‌بردبری، تحت عنوان گرجی و تاریخ در این دسترسی‌های مربوط به یک خوردنی ایرانی چیز عجیب و غریبی نیست.

جی.یو.ام، برندی‌ست که محصولات آن به سلامتی دندان و دهان مرتبط است. طرحی به نام لبخند را در فضای اجتماعی اش دنبال می‌کند که منجر به یک مسابقه اینستاگرامی هم شده است. علیرغم آن‌که چندان فعال نیست و تا کنون تنها ۲۶۲ عکس روی صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است، اما روند کاری منظمش او را در میان برندهای معتبر اینستاگرامی قرار داده است. تصاویر گرافیکی تمیز، عکس‌‌هایی از حضور این محصولات در شهر و توصیه‌های بهداشتی دهان و دندان، محتوای اینستاگرام جی‌.یو.ام را شامل می‌شوند. 

و در آخر، پوشاک سالیان. یک برند ایرانی که بی سر و صدا در حال پیدا کردن نقش خود در بازار پوشاک ایرانی‌ست. مسابقات اینستاگرامی برگزار می‌کند و از این طریق تخفیف‌هایش را به اطلاع مشتری‌ها می‌رساند. این فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اینستاگرام واحدی دارند که جورِ روابط عمومی دیجیتال این شرکت را یک تنه می‌کشد.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید