با کدام غذاها چین و چروک‌های پوست را کم کنیم؟

شنبه, مرداد 24, 1394 - 12:13 توسط تحریریه بادبادک

سبزیجات:
کارشناسان توصیه می‌کنند که ساده‌ترین و بهترین راه شاداب و جوان ماندن پوست و کاهش چین و چروک‌ها استفاده از محصولات طبیعی و گیاهی است.

لیست محصولات طبیعی که چهره را جوان و شاداب نگه می‌دارند عبارت‌ست از:

سبزیجاتی که منابع غنی از لوتئین و زیاگزانتین‌ هستند. این ترکیبات در سبزیجاتی با برگ‌های بزرگ و سبز تیره مانند اسفناج و کاهو به وفور یافت می‌شوند.این دو نوع آنتی‌اکسیدان خطر ابتلا به عارضه تحلیل نقطه ماکولار چشم ناشی از افزایش سن را کاهش می‌دهند و همچنین با مقابله با رادیکال‌های آزاد از آسیب دیدن پوست جلوگیری می‌کنند.

آنتی اکسیدان‌های موجود در تمشک آبی مانع از پیری زودرس می‌شوند و در عین حال از بروز سرطان نیز جلوگیری می‌کنند.

ریشه‌های خوراکی ِ رنگی مانند هویج که حاوی بتاکاروتن هستند سرشار از آنتی اکسیدان بوده و سلامت پوست و چشم‌ها را تضمین میکنند .

آنتی‌اکسیدان قوی موجود در کلم بروکلی که کورستین نام دارد دارای خاصیت ضد التهابی بالایی بوده و با عوامل پیری مبارزه می‌کند.

تخم‌مرغ ارگانیک نیز در پیشگیری از پیری زودرس مفید است. هر عدد تخم‌مرغ حاوی ۹ اسید آمینه ضروری و همچنین غنی از پروتئین‌ها و ویتامین D طبیعی است که مصرف انواع سالم و غیر آلوده آن در حفظ جوانی و شادابی پوست موثر است.

آلوئه‌ورا نیز برای مبارزه با پیری پوست سلاح قابل ملاحظه‌ای است. این گیاه مکملی بسیار مناسب برای دوران سالمندی است. آب این گیاه پوست را ترمیم می‌کند و حتی آثار پیری پوست را از بین می‌برد. مصرف آب آلوئه‌ورا باعث کاهش چروک‌های عمیق پوستی می‌شود و خاصیت انعطاف‌پذیری پوست را افزایش می‌دهد.

آنتی‌اکسیدان‌های سیر نیز درحفظ سلامت پوست و تقویت سیستم دفاعی بدن بسیار مفید و موثر هستند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید