سلامت موهایتان را با شامپوی مناسب تضمین‌ کنید

شنبه, مرداد 24, 1394 - 11:59 توسط تحریریه بادبادک

انتخاب شامپوی خوب و سازگار با موها کار سخت و پیچیده‌ای نیست و راه حل‌ بسیار ساده‌ای دارد. با کمی دقت و توجه به چند نکته می توانید شامپوی مناسبی انتخاب کنید که با موهای شما به خوبی سازگاری داشته باشد.

-در قدم نخست جنس موهایتان را به خوبی بشناسید

موهای شما جز این چند دسته هستند :

موهای چرب: سرعت چرب شدن موهای شما بالاست،شامپوی شما باید مخصوص موهای چرب باشد شامپوهایی که خاصیت پاک کنندگی بالایی دارند و زیاد کف می‌کنند. فقط ۱تا ۲بار در هفته باید از شامپوی مخصوص موهای چرب استفاده کنید. استفاده بیش از حد این شامپوها احتمال فعال شدن تولید سبومSEBUM( نوعی چربی است که توسط غدد چربی موجود در پوست ترشح می شوند ) و در نتیجه تولید چربی بیشتر می‌شود.

موهای خشک:اگر موهایتان خشک است باید شامپویی با مواد مغذی فعال (سرامید و اسیدهای چرب ضروری) را انتخاب کنید. از شستشوی مکرر (یک بار شستشو در هفته مناسب است) و براشینگ زیاد که حرارت آن باعث شکنندگی موها می شود خودداری کنید.

موهای ترکیبی: پوست سر و ریشه موی شما چرب است اما ساقه موها به دلیل رنگ و دکلره های پی در پی خشک و آسیب دیده است .راه حل چیست؟ شتشو با یک شامپوی ملایم با PH خنثی، مراقبت های مخصوص از موهای خشک و مو خوره شده و استفاده مرتب از ماسک بر پایۀ موی شما ، روی سطح ریشه های مو راه مراقبت ازین‌گونه موهاست.

موهای شوره‌زده: قبل از درمان شوره سر، ابتدا باید تشخیص داد که شوره ها خشک هستند یا چرب. برخلاف شوره های خشک که از پوست سر جدا می شوند و بر روی شانه های می ریزند شوره های چرب روی پوست سر می چسبند و باعث خارش پوست سر می شوند.
برای درمان شوره های خشک، در طول ۱ماه از شامپوی ضد شوره ۱تا ۲بار در هفته استفاده کنید (مصرف بیشتر آن باعث تحریک شدن پوست سر می شود) سپس درمان پیشگیرانه را با استفاده از شامپوی ضد شوره هر ۱۵روز یکبار ادامه دهید.

موهای معمولی:شامپویی را انتخاب کنید که از ایجاد خارش کف سر جلوگیری کند. یک شامپو با مواد پاک‌کننده و مرطوب کننده برای موهای حساسی که سریع دچار خارش می‌شوند، بهتر است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید