کِی وقت آن است که شامپویم را عوض کنم؟

دوشنبه, مرداد 19, 1394 - 13:02 توسط تحریریه بادبادک

گاهی وقت‌ها احساس می کنید همان بطری شامپویی که موهایتان را خوش حالت می‌کرد و برق می‌انداخت ناگهان از کار می‌افتد و دیگر جوابگوی تمیزی موهای شما نیست اما در واقع این شامپو نیست که عوض شده است . تا زمانی که روی بطری محصولی که استفاده می‌کنید برچسب “جدید”یا “بهبودیافته”   ندیدید این یعنی که محصول هنوز با همان فرمول ساخت قدیمی تولید می‌شود و اگر مانند سابق برای شما کار نمی‌کند این سطح موهای شماست که تغییر کرده است.
اما این اتفاق به این معنی نیست که شما نمی‌توانید از محصول مورد علاقه‌تان استفاده کنید اگر هم‌چنان با استفاده از شامپوی قدیمی بهبودی در موهای شما حاصل نمی‌شود حالا وقت آن رسیده است که شامپویتان را عوض کنید. 

با یک تست شخصی می‌توانید بفهمید که آیا لازم است که شامپویتان را عوض کنید یانه:
به ناخن‌هایتان یک نگاه بیاندازید. اگر آن‌ها پوسته پوسته شده‌اند یا به آسانی می‌شکنند شما دچار یک تغییر غیرقابل برگشت شده‌اید، افزایش سن که باعث شده است تا سلول‌ها و بافت‌های شما میزان آب بیشتری را از دست بدهند . حالا اگر شما عادت داشته‌اید تا از شامپوی مخصوص موهای چرب استفاده کنید ممکن است با افزایش سن جنس موهایتان به طرف خشکی تغییر پیدا کند که نیازمند شامپویی هستند که درصد رطوبت آن‌ها را افزایش دهد.
بهترین کار این است که از آرایشگرتان بخواهید تا با توجه به جنس موهایتان شامپوی مناسبی به شما پیشنهاد بدهد.

مطالب قبلی بادبادک را در مورد شامپو و انتخاب آن این‌جا و این‌جا بخوانید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید