چیزهایی که درباره شستشوی مو بهتر است بدانیم

شنبه, مرداد 17, 1394 - 01:30 توسط تحریریه بادبادک

آیا زیاد به موهایتان  شامپو می‌زنید؟

مادامی که موهایتان را کامل و تمیز بشویید و آب کشی کنید هیچ اهمیتی ندارد که چه مقدار شامپو به موهایتان می‌زنید. 

در حالت عادی مقدار شامپوی استفاده شده بهتر است به اندازه یک چهارم حجم موها باشد اما مقدار شامپو به طول ِ موی شما هم بستگی دارد هر چه موی بلند‌تر شامپوی بیشتر. کف ِ شامپو می‌تواند به تنهایی انتهای موی شما را خشک کند اما اگر شامپو به تمامی مو برسد و چند دقیقه‌ای روی آن بماند برای موهایتان بهتر است.

اما دمای مناسب برای شستن موها چه دمایی است؟

آب گرم می‌تواند کف بیشتری درست کند و همین‌طور برای آب‌کشی مو هم مناسب‌تر است چراکه مواد شوینده را به‌خوبی از موی شما پاک می‌کند . از آب داغ برای آب‌کشی و شستشوی مو استفاده نکنید، آب داغ به موهایتان ضربه می‌زند، آن‌ها را خشک و شکننده کرده و بی‌حالت می‌کند.

برای شستشوی نهایی،  آب ِ سرد را فراموش نکنید. آب سرد سلول‌های لایه سطحی مو را محکم می‌کند و باعث می‌شود موهایتان درخشان‌تر به نظر بیایند.

شامپو‌ها هم تاریخ ِ مصرف دارند؟

بسیار از شامپوها از زمان تولید تا ۲ یا ۳ سال قابل استفاده هستند. محصولاتی که  تاریخشان از این حد گذشته باشد به موهای شما آسیبی نمی‌رسانند اما معمولا قدرت پاک‌کنندگی و اثر گذاریشان را از دست می‌دهند. 

از کجا بفهمید تاریخ مصرف شامپویتان تمام شده؟ خیلی ساده، بو و رنگ شامپو عوض می‌شود و مواد تشکیل دهنده شامپو در درون بطری آن از هم جدا شده‌اند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید