برگزاری جشن عروسی در کنار پناهندگان سوری

چهارشنبه, مرداد 14, 1394 - 01:19 توسط تحریریه بادبادک

زوج ترکیه‌ای در روز عروسی‌شان به ۴۰۰۰ مهاجر سوریه‌ای غذا دادند. 

درست است، این اتفاق در دنیای این روزها عجیب است.عروس و دامادی که از روز بسیار خاص عروسی‌شان خاطره‌ی کمک به ۴۰۰۰ انسان به یادشان می‌ماند آن هم زمانی که زوج‌های زیادی در دنیا هستند که برای این روز هزینه‌های سرسام آوری می‌کنند برای این‌که مهمانی بزرگ‌تر و مجلل‌تری داشته باشند.

اسرا پُلات و فتح‌الله اوزومجولو حلقه ازدواجشان را در استان کیلیس در نزدیکی مرز سوریه به دست کردند جایی که حالا خانه هزاران مهاجر از کشور همسایه‌شان است.

سخنگوی جمعیت امدادی kimse yok mu  اعلام کرده که این جمعیت مسئولیت امداد رسانی به ۴۰۰۰ مهاجر سوری را در این شهر داشته است ولی پنج شنبه گذشته عروس و داماد تازه و خانواده‌هایشان اعلام کردند که می‌خواهند جشن عروسیشان را به همراه این مهاجران برگزار کنند. 

این ایده اول از همه به ذهن پدر داماد رسیده .او می‌گوید: من فکر کردم که برگزاری یک جشن بزرگ و پر هزینه با حضور دوستان و اقوام واقعا ضرورتی ندارد وقتی که آدم‌هایی در کنار ما زندگی می‌کنند که به ذره‌ای از این غذاها نیازمندند. من پیشنهادم را با پسرم و عروس آینده‌ام مطرح کردم و آن‌ها با شادی پذیرفتند که زندگی جدیدشان را این‌گونه  آغاز کنند.

فتح‌الله می‌گوید دوستان و خانواده‌شان هم بسیار تحت تاثیر این کار آن‌ها قرار گرفته‌اند و حتی بعضی از آن‌ها تصمیم دارند که مراسم عروسی‌شان را همین‌گونه برگزار کنند.

 


 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید