کلیسای مرموز متروکه در جنگل‌های اندونزی

پنجشنبه, مرداد 1, 1394 - 03:03 توسط تحریریه بادبادک

در اعماق جنگل‌های استوایی اندونزی ، کلیسای مرموز متروکه‌ای وجود دارد که در محاصره درخت‌ها قرار گرفته است . این کلیسا به شکل یک مرغ غول‌پیکر با نوک باز است. این کلیسا که در میان محلی‌ها به “کلیسای مرغ” شهرت دارد سالانه صدها نفر از توریست‌ها و عکاسان را به تپه‌های  ماگِلَنگ اندونزی می‌کشاند.

داستان پنهان شده پشت این کلیسا به اندازه سازه‌ ساختمانش عجیب و غریب است . در اواخر دهه ۸۰ مردی به نام دانیل عالمشاه ادعا کرده است که پیامی از سمت خدا گرفته که به او گفته شده تا عبادت‌گاهی به شکل فاخته در این محل بسازد. این مرد ۶۷ ساله تپه‌های  ماگِلَنگ را که در نزدیکی زادگاه همسرش بوده برای ساخت این عبادت‌گاه انتخاب کرده و به همراهی ۳۰ نفر از افراد محلی این سازه عجیب را در دهه ۹۰ به پایان رساندند. 

فارغ از عقاید مسیحی علمشاه او می‌گوید این عبادت‌گاهیست برای همه مذاهب. بسیاری از مسیحیان، مسلمانان و حتی هندوها برای دعا کردن به این‌جا آمده‌اند. تکمیل ساختمان کلیسا در سال ۲۰۰۰ به دلیل هزینه‌های زیاد ساخت متوقف شد  اما بسیاری از توریست‌ها و بازدید‌کنندگان امیدوارند که روند بازسازی این ساختمان از نو آغاز شود.
 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید