چگونه عمر باتری موبایل را بیشتر کنیم؟

يكشنبه, تير 14, 1394 - 00:54 توسط تحریریه بادبادک

بیشتر موبایل ها امروزه باتری های لیتیومی دارند. از آنجا که رفته رفته استفاده از موبایل از تلفن های خانگی متداول‌تر می شود،  تمام شدن باتری آن ها می تواند کلی از کار ها را عقب انداخته و وقتِ طلایی‌مان را بی‌ثمر کند! پس با انجام کارهای زیر، عمر باتری موبایلتان را بیشتر کنید:

 

موبایلتان را خاموش کنید!

تنها زمانی موبایلتان را خاموش کنید که مطمئنید سریع نباید دوباره روشن کنید. چون هر بار خاموش و روشن کردن موبایل، میزان قابل توجهی از شارژ باتری را مصرف می کند. به عنوان مثال اگر شب ها منتظر تماس ضروری به موبایل نیستید، آن را خاموش کنید. یا مثلا زمانی که در محدوده ای هستید که آنتن دهی مناسب وجود ندارد وقت خوبِ خاموشی‌ست. چرا که جستجوی پیوسته آنتن، باتری را به شدت مصرف می‌کند.

به این فکر که باید باطری کاملا خالی شود و بعد کامل شارژ شود را فراموش کنید!

لازم نیست آن قدر صبر کنید تا باتری کاملا خالی شود. باتری های لیتیومی طوری طراحی شده اند که همیشه قابلیت شارژ شدن داشته باشند. تخلیه کامل شارژ باتری می تواند آن را ضعیف کند. بقیه تزهایی که فروشنده‌ها گاهی موقع فروش لوازم الکترونیکی به شما ارائه می‌کنند افسانه یا داستانی قدیمی‌اند.

موبایلتان را روی حالت ویبره نگذارید!

زمانی که ضرورتی وجود ندارد، موبایل را از حالت لرزش درآورید. حجم قابل توجهی از باتری معمولا صرف لرزیدن گوشی می‌شود.   یک زنگ موبایل مناسب انتخاب کنید و باتری موبایل خود را با این کار نجات دهید.

 

بلوتوث را خاموش کنید.

برخی از امکانات گوشی ها تنها مواقعی خاص استفاده می شوند. فعال بودن همیشگی آن ها باتری مصرف میکند.

از پسزمینه های متحرک صرف نظر کنید. این بدیهی است که عکس های متحرک و قابل تغییر، حجم زیادی از شارژ باتری را در مدت زمان کوتاه مصرف می کنند.

 

وایبر بی وایبر، تلگرام بی‌ تلگرام

نرم‌افزارهای پیام‌رسانی به شدت باتری را مصرف می‌کنند. کافی‌ست یک روز وایبر یا تلگرام خود را ببندید تا دوام باتری خود را حفظ کرده باشید. اما مگر داشتن موبایل بدون استفاده از نرم‌افزارهای ارتباطی لطفی دارد؟

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید