چطور دندانی سفیدتر داشته باشم؟

يكشنبه, تير 7, 1394 - 14:29 توسط تحریریه بادبادک

سه راه طبیعی برای داشتن دندان هایی سفیدتر:
دندان‌های سفید مانند داشتن موهایی درخشان، از آرزوهای همه ماست. آمریکایی‌ها هر ساله بیش از ۱/۴ میلیارد دلار هزینه محصولات سفیدکننده دندان می کنند. جرم گیری دندان یکی دیگر از روش‌های سفید کردن دندان ها است که تنها در کوتاه مدت جواب می‌دهد. ضمن اینکه دندان‌ها را هم حساس می‌کند.  

علت زردشدن دندان‌ها چیست؟
برای اینکه بدانیم دندان هایمان چطور سفید شوند، باید اول بدانیم چرا زرد می شوند! در این اتفاق چند عامل موثر وجود دارد، از جمله علل ژنتیکی.  

غذایی که می خوریم، نوشیدنی‌ها و سلامت دهان‌مان. به طور کلی، دندان از ۴ نوع بافت تشکیل شده است. مینا و عاج دندان نقش اصلی در رنگ دندان را ایفا می‌کند. خوراکی های مشخصی باعث تغییر رنگ این بافت می شوند و مینای دندان با بالاتر رفتن سن، ضعیف‌تر می‌شود. 

توت فرنگی، یار دندان

توت فرنگی منبع ویتامین c است که کمک می کند پلاک هایی که روی مینای دندان نشسته و سبب زردی آن‌ها شده از بین بروند. همچنین حاوی آنزیمی به نام مالیک اسید است. نمک هم به عنوان یک ساینده عمل می کند. در صورتی که مایلید می توانید جوش شیرین هم اضافه کنید.

مواد لازم:

۲ عدد توت فرنگی
کمی نمک دریایی
نصف قاشق چایخوری جوش شیرین (اختیاری)

طرز تهیه:

توت فرنگی را له کنید تا شبیه پوره شود. نمک و جوش شیرین را اضافه کنید. مسواک را به طور کامل به مخلوط آغشته کنید و کامل مسواک بزنید. بگذارید مواد ساخته شده، چند دقیقه‌ای در دهانتان بماند. بعد آن را بشویید. هر شب این کار را تکرار کنید.

روغن نارگیل، یارِ دوم

شستشوی دهان با روغن نارگیل شاید کمی عجیب و عجیب به نظر برسد ولی برای دندان ها نتیجه‌ای بی‌نظیر خواهد داشت. ممکن است خیلی مزه خوبی نداشته باشد ولی به تاثیرش می‌ارزد.  روغن نارگیل دهان را خوش بو می کند و به سلامت و بهداشت دهان کمک می کند.

مواد لازم:

۱ قاشق چایخوری روغن نارگیل

طرز استفاده:

صبح ها با روغن نارگیل به میزان ذکر شده دهانتان را بشویید سعی کنید روغن تمام روی دندان ها را بپوشاند. ۱۰ دقیقه این کار را انجام دهید. سپس دهانتان را آب بکشید و مسواک بزنید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید