با این راه حل‌ها موهایتان را از شر چربی نجات دهید

چهارشنبه, خرداد 20, 1394 - 02:04 توسط تحریریه بادبادک

موهایتان را بشویید اما نه هر روز
شستشوی روزانه مو ممکن است باعث شود چربی موی شما خیلی زودتر از قبل سر و کله‌اش پیدا شود. اگر شما به صورت طبیعی موهای چربی دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم هر ۲ یا ۳ روز یک‌بار موهایتان را شامپو بزنید.
به دنبال شامپویی باشید که مخصوص موهای چرب است. بهترین شامپو آن است که چربی موهای شما را بگیرد بدون این‌که آن‌ها را خشک و شکننده کند .
یک بار در ماه هم از شامپوهای شفاف کننده استفاده کنید، این شامپوها موهای شما را شفاف و تمیز و عاری از هرگونه مواد اضافی روی مو می‌کنند.
 یادتان باشد این شامپوها برای مصرف روزانه نیستند چرا که مو در پاسخ استفاده زیاد ازین شامپوها روغن بیشتری تولید می‌کند. 
در عوض برای شستشوی روزانه از شامپوی ملایمی استفاده کنید که روغن مو را از بین نمی‌برد.


در استفاده از نرم‌کننده های مو دقت کنید
موهای شما در حالت عادی توسط چربی‌ خودشان که در مدت زمان کوتاهی بعد از شستشو شروع به تولید آن می‌کنند مرطوب هستند، نرم کننده ‌ها در واقع برای رساندن رطوبت بیشتر به انتهای خشک مو استفاده می‌شوند بنابراین از آن‌ها فقط برای قسمت‌های پایین موها استفاده کنید و از زدنشان به ریشه مو و پوست سر خودداری کنید، و صد البته که لازم نیست این کار را به صورت روتین و بعد از هربار شامپو کردن مو انجام دهید.بهتر است از نرم کننده‌ها هفته‌ای یک‌بار استفاده کنید تا از رطوبت بیش از اندازه مو جلوگیری کنید.
اگر موی شما به راحتی گره می‌خورد مقدار بسیار کمی روغن زیتون  به آن بزنید، معجزه می‌کند.
روغن را به اندازه‌ای بزنید که کف دستتان کمی برق بزندو بعد آن را به موهایتان بکشید. 


موها را با آب گرم بشویید و برای بسته شدن لایه شاخی مو( کوتیکول) با آب سرد آب‌کشی کنید تا موهایتان درخشان شوند.
آب داغ اگرچه چربی را از مویتان پاک می‌کند اما مو بسیار سریع دوباره چربی را جایگزین خواهد کرد و موها چرب‌تر خواهند شد و حتی ممکن است به سختی شانه شوند.
برای شستشوی نهایی مو مقدار کمی سرکه را امتحان کنید.با یک قاشق چایخوری در هر ۲۳۶ میلی‌لیتر آب شروع کنید.بوی سرکه با خشک شدن مو از بین خواهد رفت.
یا اگر از بوی سرکه خوشتان نمی‌آید از آب‌لیموی تازه استفاده کنید.۵ دقیقه قبل از حمام کردن لیمو را به موهایتان بزنید.این کار را در هر حمام تکرار کنید بعد از دو هفته تغییر را احساس خواهید کرد.


حالت دادن موها
در انتخاب محصولاتی که برای حالت دادن به موهایتان استفاده می‌کنید وسواسی باشید.
استفاده زیاد از ژل مو موهای شما را سنگین می‌کند و باعث تجمع چربی روی آن‌ها می‌شود.
از ژل‌های جسبناک و سخت دوری کنید چراکه باعث می‌شوند موهای شما حتی زمانی که چرب نیستند چرب به نظر بیایند.


موها را فقط به اندازه‌ای شانه بزنید که تر و تمیز به نظر برسند. بیشاز حد شانه زدن به موها باعث افزایش تولید چربی در ساقه مو می‌شود.


هرچند وقت یک‌بار انتهای مو را قیچی بزنید.این کار از آسیب دیدن مو جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود موهای شما سالم‌تر و محکم‌تر به نظر بیایند.اگر هرچه زودتر این کار را انجام ندهید ممکن است لازم شود میزان زیادی از موهایتان را قیچی کنید .

 

« مطلب بعدی بادبادک را درباره مراقبت از موهای چرب از دست ندهید» 
 این مطلب بادبادک را درباره انتخاب شامپو برای انواع مختلف مو بخوانید.

 

 

 

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید