چطور شامپوی مناسب برای موهایمان انتخاب کنیم؟

شنبه, خرداد 9, 1394 - 16:11 توسط تحریریه بادبادک

اگر می‌خواهید مناسب‌ترین شامپو را برای موهایتان انتخاب کنید نیاز است به موارد زیادی توجه کنید

 شامپوی مناسب به شما این احساس را نمی‌دهد که موهایتان خشک، شکننده و ناسالم هستند، بلکه قدرت شامپوی خوب در این است که موهایتان را درخشان کند و ظاهری مناسب به مو بدهد، هیچ تفاوتی ندارد موهایتان صاف، فر و یا حالت‌دار باشد شامپوی مناسب موی شما آن‌ها را در بهترین حالت ممکنشان حفظ می‌کند.

- قبل از اینکه شامپوی مورد نظرتان را تهیه کنید اول باید بدانید چه جنس مویی دارید، چطور از شامپو استفاده کنید و شامپو چطور بر مو و پوست سر شما تاثیر می‌گذارد.

 استفاده از شامپو برای پاک کردن پوست سر و مو از آلودگی‌ها و چربی‌هاست، در حالیکه همه به شامپو به چشم یک پاک‌کننده مو نگاه می‌کنند ولی برای انتخاب شامپو توجه کردن به پوست سر بسیار مهم‌تر است. 

قانون مهم این است که شامپو باید بر اساس شرایط پوست سرتان انتخاب شود و نرم ‌کننده ‌ها برای درمان مو‌ها هستند، در این حالت اگر پوست سر شما چرب و انتهای موی‌تان خشک است ( که به عنوان یک مشکل اصلی وجود دارد) شامپویی که باید انتخاب کنید برای پوست چرب است و نرم کننده شما باید مخصوص موهای خشک باشد.

این انتخاب به دلیل این است که مانند پوست صورت، درمان چربی پوست سر با شوینده مناسب آغاز می‌شود و بعد با مرطوب کننده ای که رطوبت را به موهای شما باز گرداند ادامه می‌یابد که این کار با انتخاب نرم‌کننده میسر می‌شود.

اگر پوست سر شما چرب است از شامپوهای آب‌رسان،مرطوب‌کننده، نرم‌کننده و شامپوهایی که مخصوص موهای فر هستند استفاده نکنید. این نوع شامپوها رطوبت بیش از نیاز را به پوست‌های چرب اضافه می‌کنند. در عوض محصولاتی که برچسب حجم دهنده، تقویت کننده، محکم‌کننده مو را بر خود دارند رطوبت را کاهش داده و کم کم باعث کم شدن چربی اضافه پوست سر می‌شوند.

شامپوهای روزانه می‌توانند به کاهش چربی مو کمک کنند اما مراقب باشید که با استفاده زیاد شامپو پوستتان را بیش از اندازه خشک نکنید.

خشکی بیش از حد هم باز موجب مشکلاتی خواهد شد که باید برای آن راه حلی بیاندیشید.

در هنگام شستشو زمان بیشتری را برای شستن پوست سر با شامپو صرف کنید و موهایتان را خوب آب‌کشی کنید. بعد از شامپو کردن مو اگز از نرم کننده استفاده می‌کنید اجازه تماس نرم کننده را با پوست سرتان ندهید و بیشتر آن را به انتهای مویتان بزنید.

 

مطلب بعدی بادبادک درباره استفاده شامپو برای پوست خشک خواهد بود.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید