شبکه اجتماعی پینترست

سه شنبه, خرداد 5, 1394 - 02:18 توسط صوفیا عبداللهی

پینترست چیست و چه کمکی به کسب و کار می‌کند؟ 

این شبکه اجتماعی بر پایه تصاویر وعکس‌ها شکل گرفته است  که به شما قابلیت برنامه ریزی و کشف آدم‌ها و کسب و کارهای جدید را می‌دهد.  در این شبکه اجتماعی افراد از سایت و اپلیکیشن آن برای ایده گرفتن برای کارهای بعدیشان، از دستور پخت غذاهای مختلف گرفته تا مکان‌هایی برای سفر کردن، محصولاتی که نیاز به خریدشان دارند و ذخیره کردن تصویر  همه چیزهایی که دوست دارند درست کنند و داشته باشند استفاده می‌کنند.همچنین در این شبکه هم مانند همه شبکه‌های اجتماعی دیگر افراد می‌توانند سایر کاربران را دنبال کنند و از تصاویری که روی صفحه شخصی‌شان «پین» کرده‌اند استفاده کنند.

پینترست که در نیمه نخست سال ۲۰۱۰ فعالیتش را آغاز کرد از نیمه دوم سال ۲۰۱۱ به طور ناگهانی شروع به رشد بسیار سریع کرد و در حال حاضر به عنوان یک شبکه اجتماعی به طور گسترده‌ استفاده می‌شود.

در آغاز سال ۲۰۱۵  ۷۲ میلیون و۸۰۰ هزار نفر کاربر پینترست بوده‌اند که ۸۵ درصد آن‌ها را زنان تشکیل می‌دهند یعنی پینترست بیش از هر شبکه اجتماعی دیگری محیط زنانه‌ای داشته است.

این روزها بسیاری از کسب و کارها و صاحبان مشاغل به فکر استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فضای بر خط برای رونق کسب و کارشان  افتاده‌اند، بسیاری از آن‌ها در فیس‌بوک وتوییتر و اینستاگرام، صفحه‌ها و گروه‌هایی برای نام تجاری‌شان به راه انداخته‌اند و ازین راه به جمع‌آوری مخاطبین هدف برای تبلیغ و فروش کالا و یا دانششان استفاده می‌کنند پینترست اما از آن  دسته از شبکه‌های اجتماعی‌ا ست که مهجور مانده و افراد برای استفاده آن شک دارند. 

با این حال، پینترست  بر خلاف سایر شبکه‌های اجتماعی در عمل  برای کسب و کار ساخته شده است، به خصوص کارهایی که بر پایه محصول پیش می‌رود و در آن ارائه درست و صحیح محصولات در جلب نظر مخاطب و مشتری نقش مهمی را ایفا می‌کند.

شاید  پینترست تنها شبکه اجتماعی مهمی باشد که کاربران  انتظار دارند که تصاویر محصولات مختلف را، با برچسب قیمت‌هایشان و توضیح خلاصه‌ای درباره محصول در آن ببینند و هم‌چنین بسیاری از این کاربران آماده خرید محصول هستند.

به همین خاطر این دلیل به تنهاییِ خود، این شبکه اجتماعی را برای کسب و کار یکه‌تاز می‌کند.

مطلب بعدی بادبادک درباره راه و کارهای استفاده از پینترست در کسب وکار شما خواهد بود.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید