لایه برداری پوست با سه قدم ساده

شنبه, خرداد 2, 1394 - 00:04 توسط تحریریه بادبادک

چند دقیقه بعد از این‌که مرطوب کننده به پوست صورتتان زده‌اید دوباره پوسته پوسته ‌های خشک پوست صورتتان ظاهر شده‌اند؟ دوباره هم مرطوب کننده زده‌اید و فایده نداشته است؟ این پوسته‌های مزاحم نشان از این دارد مرحله مهم پاک‌سازی پوستتان را فراموش کرده‌اید، لایه برداری.

اسکراب  صورت به سه دلیل ضروری‌ است، اول از همه این کار پوست شما را عمیقا تمیز می‌کند، از تجمع چربی در منافذ پوست جلوگیری کرده و  باعث باز شدن جوش‌های سر سفید می‌شود، بافت پوست را نرم می‌کند و ظاهر لطیف و شفافی به صورت شما می‌بخشد.

و در آخر باعث افزایش جریان خون در زیر پوست شما می‌شود  که پوست را درخشان و تغذیه پوست را بهتر می‌کند.

-۱ روی قسمت‌های زبر شده و پوسته پوسته شده تمرکز کنید.
در نور روز  از خانه بیرون بروید و با خودتان یک آیینه ببرید این ممکن است به شما کمک کند که بفهمید در خارج از خانه برای پوست چه اتفاقی می‌افتد و بتوانید نواحی مشکل دار را شناسایی کنید. هیچ‌کس بهتر از شما  kمی‌تواند به سلامت پوستتان کمک کند و هر کس باید درباره پوست خودش یک متخصص به حساب بیاید. تمرکز لایه برداری را روی قسمت‌هایی که ناهموار هستند و پوسته پوسته می‌شوند قرار دهید. 

 

۲- پوست را به آرامی و حرکات دایره‌ای ماساژ داده و لایه برداری کنید.
این‌که دوبار در هفته تند و تند اسکراب به پوست بزنید و با آب گرم شالاپ و شلوپ صورتتان را بشویید بزرگ‌ترین اشتباهی است که انجام می‌دهید.
ممکن است مقداری وقت گیر باشد اما ارزشش را دارد، به لایه بردار این فرصت را بدهید به آرامی وظیفه اش را روی پوست شما انجام دهد .اگر پوست صورتتان خیلی نازک است و مویرگ‌های شکننده ای دارید پیش از استفاده از اسکراب صورت، از روغن‌های مخصوص صورت  به پوست بزنید، با این کار یک لایه محافظ دیگر روی پوست ایجاد می‌شود. و اگر حساسیت و یا قرمزی بیش از اندازه پوست را بعد از لایه برداری دیدید فقط هفته‌ای یک بار آن را انجام دهید.مراقب باشید اسکرابی که استفاده می‌کنید دانه‌های درشت  نداشته باشد نمی‌خواهید که از پوست صورتتان انتقام بگیرید، گفته می‌شود که دانه‌های جوجوبا بسیار نرم و مناسب برای این کار هستند .

 

بعد از لایه برداری از کرم مرطوب ‌کننده استفاده کنید.

صورت را با آب گرم بشویید به آرامی با حوله‌ نرمی خشک کنید  و برای اینکه رطوبت را در پوستتان به دام بیاندازید از کرم‌مرطوب کننده مناسب پوست  خودتان و یا سرم‌های ضد پیری پوست استفاده کنید.فراموش نکنید که همه این کارها را قبل از این‌که شب به رختخواب بروید انجام دهید تا در طول خواب پوستتان درست و حسابی استراحت کند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید