چطور کسب و کارم را با گوگل‌پلاس رونق دهم؟

پنجشنبه, ارديبهشت 31, 1394 - 02:45 توسط صوفیا عبداللهی


گوگل پلاس، شبکه اجتماعی گوگل  است که از اواسط سال ۲۰۱۱ میلادی شروع به کار کرده است. 

این شبکه در ابتدا چندان موفق به نظر نمی‌رسید. اگرچه مدت زیادی طول کشید تا جای خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی میان مخاطبین و صاحبان کسب و کار باز کند اما رشد قابل توجهی را در بازاریابی رسانه‌ای در جهان  در همین مدت زمان کوتاه تجربه کرده است.

بر اساس گزارش مجله فوربس، گوگل پلاس ماهانه ۳۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که در میان این کاربران کسب و کارهای فراوانی در حال گسترش هستند.

آیا تا به حال به این به فکر کرده‌اید که کسب و کارتان را از طریق گوگل پلاس هم گسترش دهید؟ آیا جذب مخاطب در شبکه‌ اجتماعی که نام گوگل بزرگ‌ترین موتور جستجوی اینترنت را با خود یدک می‌کشد برایتان مهم است؟ 

اگربه این فکر افتاده‌اید تا کسب و کار شما در گوگل هم مفید و همراه با واکنش به جای مخاطبان همراه باشد به نکات زیر توجه کنید:

اول از همه: 
چیزی که نظر مخاطب را به شما جلب می‌کند ظاهر صفحه شما در این شبکه اجتماعی‌ست.  ظاهر صفحه را معقول و مطلوب مخاطب هدفتان درست کنید. در قسمت درباره، آن‌چه را که لازم می‌دانید دیگران بدانند به همراه اطلاعات کامل تماس و دسترسی وارد کنید.

محتوای صحیح، جذاب و مناسب برای صفحه شما دومین قدم برای داشتن اعضا  و علاقه‌مندان بیشتر است.

اگر قصدتان این است که مخاطبان را تشویق به تعامل کنید پستی بنویسید که شیوه نگارش و فرم ارائه آن، مناسب گوگل‌پلاس باشد:

عنوان پست بیش‌تر از ۴۰ حرف نباشد و در ابتدا و انتهای آن از علامت * استفاده کنید تا بیشتر به چشم بیایند.

خلاصه‌ای از پست را بنویسید تا مخاطب به صورت کلی بداند که قرار است درباره چه موضوعی بخواند. 

 مطلبی که روی گوگل‌پلاس می‌نویسید بهتر است حدود سه خط یا حدود ۱۵۹ حرف  باشد. در حقیقت  آنچنان باشد که مخاطب را مشتاق کند بر روی ادامه مطلب کلیک کند تا باقی مطلب را بخواند. این خلاصه شامل لینک کامل مطلب  یا لینک ویدئوی مربوط به آن هم می‌شود.

نظر شخصی‌تان را ( با نام برند تجاریتان) زیر پست و درباره آن بنویسید تا با خوانندگان خود ارتباط برقرار کنید و یا به پرسش  مخاطبان جواب بدهید.

درست مانند توییتر و اینستاگرام زدن هشتگ# در پست‌های گوگل پلاس به شما  کمک می‌کند تا مطلبتان را به مطالب مشابه پیوند بزند و مخاطبین مشترک را بیابید.

سه تا پنج هشتگ به پستتان اضافه کنید تا پیداکردن پست در گوگل پلاس و در جستجوی گوگل آسان شود.

استفاده از این شیوه‌های ساده در گذاشتن پست به شما این فرصت را می‌دهد تا منظور و هدف‌تان را به مخاطبی که می‌خواهید برسانید.

از مزایای کامل پست‌های تصویری کمال استفاده را بکنید
محتوای تصویری بهترین راه برای جلب توجه مخاطبین و درگیر کردن آن‌ها با پست‌های صفحه شماست. اتفاق خوبی که برخلاف بیشتر شبکه‌های اجتماعی دیگر در گوگل پلاس رخ می‌دهد این است که اندازه تصاویر و عکس‌های شما تغییر نمی‌دهد  آن‌ها را به سایز دل‌خواهش نمی‌بُرد  و شما عکس‌را همان‌طور که می‌خواهید در صفحه قرار می‌دهید.
بهترین پست در گوگل پلاس یک عکس است به همراه نوشته‌ای با حداکثر ۱۰۰ حرف. 

بادبادک مطلب دیگری هم برای رونق کسب وکار در گوگل پلاس خواهد داشت. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید