مراقبت‌های پوست خانم‌ها بعد از یائسگی

دوشنبه, ارديبهشت 28, 1394 - 03:00 توسط تحریریه بادبادک


پوست شما در دوران یائسگی تغییرات زیادی می‌کند. بدن تولید کلاژن زیاد را متوقف می‌سازد  . چربی زیر پوست را از دست می‌دهید و خاصیت انعطاف و کشسانی پوست کاهش می‌یابد. 
همه این‌ها علاوه بر خشکی پوست که به واسطه تغییرات هورمونی ایجاد می‌شود می‌تواند موجب شل شدن پوست به ویژه در ناحیه گردن ، خط فک و گونه‌ها و ایجاد خطوط ریز چین و چروک شود.خطوط و چین و چروک‌هایی که با یائسگی شروع می‌شوند اغلب خطوط گوشه چشم و اطراف لب بالا هستند.

-پاک‌سازی کنید:
پاک‌سازی یک مرحله مهم مراقبت از پوست است به خصوص هنگامی که پا به سن می‌گذارید. هنگامی‌که پیرتر می‌شوید پوست خشک‌تر شده و نیاز بیشتری به رطوبت پیدا می‌کند. راه‌کار کلیدی آن استفاده از شوینده مناسب با پوست خشک شماست. 

پس از یائسگی پوست زودتر رطوبتش را از دست داده و خشک‌تر می‌شود، غده‌های چربی هم مانند سابق فعال نیستند سعی کنید با کمک مرطوب کننده‌ها رطوبت بیشتری به پوست برسانید . در حالی‌که پوستتان مرطوب است روی پوست کرم مرطوب کننده بزنید تا رطوبت را در پوستتان به دام بیاندازد.

-از پوست دست‌ها مراقبت کنید:
در این دوران پوست دست هم کلاژن و چربی از دست می‌دهد برای کاهش چین و چروک‌ها از کرم مرطوب کننده استفاده کنید، دست‌ها را در برابر نور آفتاب محافظت کنید .

-آنتی اکسیدان بخورید:
کلاژن باعث استحکام و جوانی پوست می‌شود، وقتی میزان استروژن در بدن شما کاهش می‌یابد کلاژن هم کم‌تر تولید می‌شود. با مصرف غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان به سلامت پوست خود کمک کنید.

-تعادل بدن را حفظ کنید:
استرس پوست را خشک‌تر و حساس‌تر می‌کند. استرس می‌تواند وضعیت‌هایی مانند خارش پوست را تحریک کند.

-ورزش کنید و خواب مناسب داشته باشید: 
ورزش کردن استرس را در شما کاهش می‌دهد و جریان خون را در بدنتان تقویت می‌کند که به کند شدن روند پیری کمک می‌کند. 
پوست در هنگام خواب بازسازی می‌شود، خواب به جلوگیری از تشکیل حلقه سیاه اطراف چشمتان کمک می‌کند. نداشتن خواب کافی تعادل هورمون‌ها را به هم می‌ریزد . هر شب ۸ تا ۹ ساعت بخوابید. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید