برای آرایش سالم و طبیعی این ۱۰ عادت را داشته باشید

چهارشنبه, ارديبهشت 2, 1394 - 12:32 توسط تحریریه بادبادک

آرایش کردن هم اصول و قوانین خودش را دارد، مخصوصا اگر پوست حساس و نازکی داشته باشید نیاز دارید که اصولی را رعایت کنید که سایرین به آن بی توجه هستند. بادبادک در این مطلب به شما ۱۰ قانونی را می‌آموزد که به داشتن پوست سالم و آرایش بهتر کمک می‌کند.

۱-   پوست صورتتان را اصولی تمیز کنید. آرایش روی پوست جرم گرفته شما به درستی نمی‌نشیند. گرد و غباری که در طول روز روی پوست شما می‌نشیند مانع از آن می‌شود که پوست به درستی نفس بکشد هم‌چنین این گرد و خاک‌ها باعث حرکت آرایش روی پوست می‌شوند.  هفته‌ای یک بار و نه بیشتر پوستتان را با لایه بردار تمیز کنید. 
۲- از محصولات مراقبتی پوست در زیر آرایش استفاده کنید. یک آرایش درست با زیر سازی مناسب آغاز می‌شود. برای یک آرایش خوب اول از مرطوب‌کننده شروع کنید. با استفاده از کرم‌های مرطوب کننده به عنوان پایه آرایش آرایش شما شاداب‌تر و براق‌تر به نظر می‌رسد. مرطوب کننده را بر اساس نوع پوستتان ( پوست چرب، معمولی، حساس و غیره) انتخاب کنید.
۳- عیب‌های پوست را با کانسیلر بپوشانید. ( کانسیلرها عیوب صورت را می‌پوشانند عیوبی مثل گودی و سیاهی اطراف چشم,مث لک های تیره روی صورت).
 ۴- کرم پودر را روی این  نواحی صورت بگذارید: پیشانی، برآمدگی گونه‌ها، استخوان بینی و چانه.و بعد شروع به پخش کردن آن به اطراف کنید.  کرم را با برس روی صورتتان بگذارید و بعد با انگشتها به آرامی روی صورت پخش کنید. 
۵- با یک ابر آغشته به پودر آرایشتان را فیکس کنید. با این کار کرم‌پودر و کانسیلر روی صورتتان نمی‌لغزد و برق آرایش گرفته می‌شود. پودر را روی نقاط چرب‌تر پوست مثل پیشانی، چانه و پره‌های بینی بیشتر بزنید.  برای بهتر فیکس کردن آرایش، آب را از فاصله ۳۰ سانتی‌متری به سمت صورت اسپری کنید.
۶-  رنگ دادن به برجستگی گونه‌ها چهره شما را درخشان و شاداب می‌کند. با یک برس که از موی طبیعی ساخته شده است رژگونه را روی برآمدگی گونه بزنید. حرکت برس را دایره وار از خط بالا ابرو تا پایین استخوان ادامه دهید. اگر برس را به شکل C حرکت دهید چهره کم سن و سال‌تری خواهید داشت. 
۷- چشم‌هایتان را درخشان کنید.  داخل چشم را خط‌چشم روشن بکشید این کار نور بیشتری را منعکس کرده و چشمان شما را باز‌تر نشان می‌دهد. استفاده از سایه‌های تیره‌تر در گوشه بیرونی چشم‌های شما را جذاب‌تر می‌کند. با خط چشم پشت پلک و ریمل آرایش چشمتان را کامل کنید.
۸- خطوط بیرونی لب را با مداد لب مشخص کنید. درست روی خط لب را با مداد پر رنگ کنید. این خط از بیرون زدن رژلب و آشفتگی آرایشتان جلوگیری می‌کند. رنگ مدادتان را نزدیک به رنگ رژلب انتخاب کنید تفاوت رنگ زیاد بین این دو آرایش شما را غلیظ نشان می‌دهد. رژلب را از مرکز لب‌ها به سمت بیرون بکشید.اضافه کردن مقداری برق لب، مقداری لب‌ها را حجیم‌تر می‌کند.
۹- برای کسانی که از برس برای آرایش استفاده می‌کنند مواظب باشند که برس‌ها را به طور مرتب تمیز(حداقل یک بار در ماه)  نگه دارند. این کار میزان ریسک آلرژی‌های پوستی را کم می‌کند.
۱۰- زمانی که پوست شما در طول روز در زیر حجمی از آرایش قادر به نفس کشیدن نیست، حواستان باشد شب‌ها پوستتان را کاملا تمیز کنید تا بتواند نفس بکشد و استراحت کند.    پاک‌کننده‌ها و ژل‌های شستشوی طبیعی دستیارهای بسیار مناسبی برای پاک کردن پوستتان هستند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید