از راه‌های گیاهی با چین و چروک‌ها مبارزه کنید

شنبه, فروردين 22, 1394 - 00:56 توسط تحریریه بادبادک

ویتامین‌ها E وC  که معمولا در وعده‌های غذایی گیاهی و سالم یافت می‌شوند، آنتی‌اکسیدان‌های قوی هستند که رادیکال‌های آزاد پوست را که باعث آسیب به پوست می‌شوند را خنثی می‌کنند و با چین و چروک‌ها و لکه‌های قهوه‌ای پوست مبارزه می‌کنند. 

دانه‌ها و مغزها منابع غنی ویتامین E هستند ولی اگر دنبال یک منبع شیرین‌تر می‌گردید بهتر است خانواده توت‌ها را انتخاب کنید.

وقتی بحث مشکلات پوستی به میان می‌آید اولین راه حل مراقبت و پیش‌گیری است، برای این‌که پوست خشک و پر از چروکی نداشته باشید از کشیدن سیگار خودداری کنید و از قرار گرفتن در نور آفتاب بدون پوشش ضد آفتاب روی پوستتان اجتناب کنید. نوشیدنی‌های الکلی نیز به پوست شما آسیب خواهند رساند.نوشیدن میزان زیاد آب در طول روزبه سلامت پوست شما کمک می‌کند.

بهترین مرطوب‌کننده طبیعی برای پوست شما آلئوورا است که می‌توانید در طول روز از آن به عنوان آب‌رسان پوستتان استفاده کنید. ژل آلئوورا مانند همه محصولات شیمیایی پوست شما را سنگین نمی‌کند.

روغن نارگیل و روغن زیتون را برای پاک کردن آرایش از روی پوستتان استفاده کنید. بعد از استفاده از این روغن‌ها پوست شما نیازی به مرطوب کننده نخواهد داشت. 

از دانه‌های قهوه آسیاب شده می‌توانید به عنوان لایه بردار برای پوستتان استفاده کنید.

تحقیقات اخیر نشان داده است که اسید آسکوربیک به ساخته شدن کلاژن در بدن شما کمک زیادی می‌کند. کلاژن اصلی‌ترین پروتئین تشکیل دهنده پوست، ناخن‌ها، رگ‌های خونی، تاندون‌ها است. این ماده در مرکبات،هندوانه، پاپایا، توت‌فرنگی، طالبی، انبه و گیلاس به وفور یافت می‌شود. سبزیجات تیره برگ، گوجه فرنگی، بروکلی را هم به رژیم غذاییتان برای دریافت این ماده غذایی اضافه کنید.

 

 


 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید