چیزی درباره شوینده‌های غیرصابونی می‌دانید؟

دوشنبه, بهمن 27, 1393 - 11:32 توسط تحریریه بادبادک

شاید تا به حال اسم شوینده های غیر صابونی و یا فاقد صابون به گوشتون خورده باشه. حتما با خودتون گفتین شوینده های غیر صابونی دیگه چیه؟! یا ممکنه اصلا به ذهنتون خطور نکرده باشه که شوینده ها می تونن فاقد مواد صابونی باشن! 

برای گرفتن جواب تمامی این سوال ها با ما همراه باشید.

چرا می گیم صابون بده؟

صابون از چربی های طبیعی تهیه می شه و خاصیت پاک کنندگی بیش از حد داره. یعنی علاوه بر پاک کردن آلودگی ها، چربی مفید پوستتون رو هم از بین می بره. چربی مفید پوست که از بین بره، پوست حساس می شه، خشک می شه و شما احساس ناراحتی می کنین. علت بعدی اینکه، صابون ها دارای pH بسیار بالاتری از پوست (در حدود ۵/۷) هستند. در حالی که pH طبیعی پوست در حدود 5/5 هست و این اسیدیته بالای صابون ها سبب آسیب لایه های سطحی پوست و خشک شدن پوست می شه. در نتیجه شما باید از شوینده هایی با خاصیت پاک کنندگی ملایم تر و میزان اسیدیته مناسب و سازگار با پوستتون استفاده کنین. 

شوینده های غیر صابونی:

این شوینده ها دارای خاصیت پاک کنندگی مناسب و بسیار ملایم تر از صابون ها هستند و آلودگی های سطح پوست را به طور کامل از بین می برند. شوینده های غیر صابونی هیچ یک از عوارض صابون را ندارند، pH مناسب با پوست دارند و باعث خشکی پوست نمی شوند. این شوینده ها معمولا دارای پایه و ساختار طبیعی هستند و سبب حفظ رطوبت پوست می شوند.

امروزه انواع مختلفی از ژل های شستشوی صورت، شامپوهای بدن و دیگر محصولات شوینده در بازار موجود می باشد که فاقد مواد صابونی می باشند و طرفداران زیادی دارند. در میان برند های ایرانی نیز سینره تولید کننده چنین محصولاتی می باشد.

ژل های شستشوی صورت سینره و انواع شامپوهای بدن سینره دارای پایه گیاهی و فاقد مواد صابونی هستند. از این رو علاوه بر شستشوی مناسب، به خوبی از پوست شما محافظت می کنند و باعث زیبایی، شادابی و سلامت پوست شما می شوند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید