با این ویتامین‌ها پوست زیباتری داشته باشید

جمعه, بهمن 24, 1393 - 09:34 توسط تحریریه بادبادک

ویتامین‌ها و مواد معدنی برای سالم ماندن همه اجزای بدن شما لازم هستند. این‌که شما در طول روز چه می‌خورید و چه موادی به بدنتان می‌رسانید دستور سلامت بدن شما را صادر می‌کند. 
پوست هم به عنوان ویترین سلامت بدن و خارجی ترین لایه‌ای که نیاز به مراقبت دارد، برای داشتن یک پوست سالم و شفاف لازم است که مواد غذایی سالم و مناسب به پوست برسد، كمبود ويتامين‌ها در بدن می‌تواند سبب مردن سلول‌های پوست شود و اگر ويتامين‌های مورد نياز پوست به آن نرسد لكه و تيره می‌شود.

چه ویتامین‌هایی برای پوست مفید‌اند؟

ویتامین A:
این ویتامین نه تنها برای قوی شدن چشم ها مفید است بلکه می تواند به سلامت پوست هم کمک کند، این ویتامین چروک‌ها را از بین برده، لکه‌های صورت را ناپدید می‌کند. این نتایج همه از بیش از ۷۰۰ تحقیق معتبر به دست آمده است. توصیه پزشکان برای جذب میزان بیشتر ویتامین A استفاده از خوراکی هایی مانند اسفناج و هویچ بیشتر است.

 ویتامین C
اولین ویتامینی که همیشه برای سلامتی بدن توصیه می‌شود . ویتامین C می‌تواند در از بین بردن لکه‌های پوست و همچنین جلوگیری از پیر شدن پوست به شما کمک کند. این ویتامین همچنین می تواند یکی از بهترین مدافعان پوست در برابر نور خورشید باشد،می‌توانید این ضد آفتاب خوشمزه را از مرکبات یا حتی گوجه و نخود فرنگی بدست آورید.

ویتامین E ضدآفتاب طبیعی
این روزها با نزدیک شدن به فصل تابستان نور خورشید بیش از پیش از جو می‌گذرد و به زمین می رسد اما در میان همه اشعه‌ها "UV"  خیلی دوست دار پوست نیست پس باید با آن مقابله کرد. استفاده از ضد افتاب های شیمیایی یکی از این راه‌هاست، اما بهترین گزینه می تواند استفاده از ویتامین E باشد  برای استفاده شما می توانید از ماسک های این ویتامین به صورت روزانه برای مدت ۲۰ دقیقه استفاده کنید تا کاملا پوست ضد ضربه شود.

 ویتامین K 
یکی از مشکلاتی که برای  مردم پیش می آید به وجود آمدن لکه های سیاه روی پوست همچنین سیاه  شدن زیر چشم هستند که زیبایی پوست شما را به خطر می‌اندازد. ویتامین K بهترین گزینه برای از بین بردن این مشکل است چرا که تحقیقات نشان می دهد کرم ها حاوی ویتامین K خیلی سریعتر از آنچه می‌پندارید پوست شما را بهبود می‌بخشد. 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید