آپارتمانتان کوچک است؟ از این نکته‌ها برای طراحی داخلی استفاده کنید

يكشنبه, بهمن 12, 1393 - 11:38 توسط تحریریه بادبادک

فضای آپارتمانتان کوچک است ؟ اتاق خواب یا فضای نشیمن خانه وسعت چندانی ندارد ؟ از ایده های این طراح برای مبلمان بهینه چهاردیواریتان استفاده کنید.
۱- از شلوغ کردن فضای خانه بپرهیزید ، با دسته بندی مبلمان و اختصاص دادن فضای جداگانه به هرگروه از مبلمان منزل بیشترین استفاده را از فضایی که دارید بکنید.
۲- از مبلمان دومنظوره استفاده کنید .برای بزرگتر کردن و استفاده بیشتر از فضا می‌توانید از وسائلی استفاده کنید که بیش از یک کاربرد دارند مثلا با اضافه کردن چند قفسه در کنار میز نهارخوری میتواند در زمان لازم آن را به یک میز کار تبدیل کند.
۳- از مبلمان شناور در میان  اتاق نشیمن استفاده کنید .
مبلمان شناور چیست ؟! مبل و صندلی ها را با فاصله از دیوارها قرار دهید با این کارتان به افراد اجازه گردش  در اطراف مبلمان را می‌دهید و این کار به کیفیت فضا می‌افزاید.
۴- انباری های مخفی بسازید
از تخت ها و مبل‌های چند منظوره استفاده کنید مثلا کشوهای اضافه در قسمت پایین مبلمان  کمک مفیدی خواهند بود.
۵-از همه  فضاهای مفید خانه استفاده کنید ، معمولا دیوارها سطوحی هستند که در خانه بلا استفاده باقی می‌مانند  ساختن یک کتابخانه  با کمدهایی در قسمت پایین بسیاری از مشکلات  شما را حل خواهد کرد. 
۶-  مبلمانتان را هماهنگ با رنگ دیوارها انتخاب کنید. با این کار مبلمان با رنگ فضا ترکیب شده و فضا را بزرگتر نشان می‌دهد.
۷-اجازه دهید خانه پر نور باشد 
حداقل سه نقطه نور در سطح دید انسانی در اتاقهایتان داشته باشد  با  اینکار نقاط تمرکز متعددی برای چشم به وجود می‌آورید  که به گسترش دید شما کمک میکند و فضا عمیق تر به نظر می آید.  همچنین استفاده از لامپ‌های رشته ای یا LED  هم برای روشنایی کم مصرف توصیه می‌شود.
۸-ایجاد کنتراست با رنگ: فضایی با کف تیره  رنگ های سرد در دیوارها و یک سقف سفید  به شما کمک میکند تا از لحاظ بصری فضای بزرگتری را شکل دهید. 
۹- شیشه های پنجره ها را همیشه تمیز نگه دارید، نور از شیشه تمیز بهتر عبور می‌کند همینطور شیشه های تمیز عمق دید را افزایش می‌دهد.  

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید