چطور در خانه از دست دانه‌های سر سیاه پوست خلاص شویم

دوشنبه, بهمن 6, 1393 - 02:40 توسط تحریریه بادبادک

دانه‌های سر سیاه لکه‌های موذی‌ای روی پوست شما هستند که به نظر می‌رسد هیچ‌وقت خیال محو شدن از پوست را ندارند. اصلا مهم نیست که چه درمانی و چه روشی را پیش بگیریم که آنها را از بین ببریم باز هم سر و کله‌شان روی پوست ظاهر می‌شود. 

حالا این راه‌حل را هم امتحان کنید، حداقل کم دردسرترین و ارزانترین راهیست که میتوانید هر روز در خانه امتحان کنید. 

همه چیزی که احتیاج دارید:
-یک تکه پلاستیک تمیز( از پلاستیک سلفون هم می‌توانید استفاده کنید)
-یک حوله تمیز
-پنبه‌های مخصوص آرایش 
-مرطوب‌کننده یا موم.( از وازلین هم می‌توان استفاده کرد)

بهترین زمان برای پاکسازی، درست بعد از اینکه از حمام بیرون آمدید است. زمانی‌که دمای پوست از حد معمول بیشتر است و منافذ پوست باز هستند.
یک لایه ضخیم از وازلین را روی ناحیه‌ای که دچار به لکه‌های سیاه است بکشید، با این کار گرما را در پوستتان به تله می‌اندازید. وازلین به عنوان یک پوشاننده خوب این کار را به بهترین صورت انجام می‌دهد.

روی این قسمت را با سلفون بپوشانید و بعد یک حوله مرطوب و گرم را برای ۵ دقیقه روی آن قرار دهید. زمانی‌که حوله و پلاستیک را برداشتید، با دو عدد پد پنبه‌ای در حالیکه با چهار انگشت آنها را از دوطرف گرفته‌اید روی این ناحیه از پوست را پاک کنید. برای جلوگیری از به وجود آمدن لکه‌های قرمز روی پوست از فشار بیش از اندازه روی پوست خودداری کنید

بعد از پاکسازی، از محصولات بهداشتی پوست که شامل آلفا هیدروکسی اسیدها( اسیدهای AHA و BHA) هستند استفاده کنید، این مواد باعث می‌شوند منافذ پوست شما تمیز باقی بمانند.

توضیح: اگر بعد از سه بار تلاش دانه‌های سرسیاه خارج نشدند، از تلاش بیشتر بپرهیزید چراکه موجب پارگی مویرگ‌ها در آن ناحیه از پوست خواهد شد. 

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید