۶ کاری که باید بکنید تا پوستتان بهتر از همیشه باشد

چهارشنبه, دى 24, 1393 - 07:40 توسط تحریریه بادبادک

زنانی که پوستی زیبا و عاری از هر گونه ایرادی دارند فقط خوش‌شانس نیستند، این زنان ۶ کار را در برنامه روزانه‌شان به صورت مداوم انجام می‌دهند.

۱- هر روز صورتشان را با ملایمت و کامل تمیز می‌کنند

تا زمانی که به مشکل چربی پوست دچارید  پوستتان به این نیاز دارد که هر بعد از ظهر با تمیزکننده‌های کرم‌دار و آب ولرم  

بشویید. به جای ماساژ دادن  و ساییدن پاک‌کننده روی پوست اجازه بدهید پاک‌کننده برای چند ثانیه روی پوسستتان بنشیند. با این کار چربی‌ها، آلودگی و اثرات باقی‌مانده از آرایش تجزیه شده و آسان‌تر از پوست زدوده می‌شوند.هر صبح پوست را با آب ولرم بشویید.

 

۲-ضد آفتابشان را هر دو ساعت یک ‌بار تجدید می‌کنند

استفاده از ضد آفتاب یکی از موثرترین راه‌ها برای مقابله با پیری پوست است. هر صبح از ضد آفتابی با SPF حداقل ۳۰ پوستتان را بپوشانید و از خانه خارج شوید. این نکته را به خاطر بسپارید راه‌حل فقط یک بار استفاده از ضد آفتاب در روز نیست. شما باید هر چند ساعت یک بار ضد آفتابتان را تجدید کنید.

 

۳- از کرم‌های  رتینوئید‌دار استفاده می‌کنند

 رتینوئیدها از مشتقات ویتامین آ هستند که معمولا به عنوان داروی ضد پیری و درمان آکنه استفاده می‌شوند این کرم‌ها باعث تحریک تولید کلاژن سالم و الاستین در پوست شده و مانع بروز خطوط نازک و چین و چروک در پوست می‌شوند. این کرم‌ها باعث لطافت و درخشندگی پوست شما می‌شوند. برای استفاده از این کرم‌ها ابتدا به پوستتان مرطوب‌کننده بزنید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه روی پوست بماند تا به خوبی جذب پوست شود سپس رتینوئید را به پوستتان بزنید. 

 

۴-ماهی‌ازاد و سالمون می‌خورند و مقدار زیادی آنتی اکسیدان در رژیم غذاییشان می‌گنجانند.

ماهی سالمون سرشار از امگا ۳ است و به به هیدراته کردن پوست از درون به بیرون کمک می‌کند. همچنین امگا ۳ موجود در ماهی موجب می‌شود التهاباتی که منجر به قرمزی پوست می‌شود کاهش یابد.

خوردنیها و نوشیدنی‌های سرشار از آنتی‌اکسیدان را در رژیم غذاییتان قرار دهید، زغال اخته، سبزیجات با برگ سبز تیره مانند اسفناج، چای سبز و قهوه به کاهش رادیکال هایی که ساختارسلولی پوست را به هم می زند کمک کرده و با پیری زودرس پوست نیز مبارزه می‌کنند.

 

۵-  تا جایی که عرق کنند ورزش می‌کنند 

بالا رفتن ضربان قلب و بیشتر شدن تپش آن یک‌بار در روز پوست شما را درخشان می‌کند. ورزش و تحرک زیاد گردش خون در بدن شما را بهبود می‌بخشد و دریافت اکسیژن بدن را بیشتر کرده و چهره‌ شما را شاداب‌تر می‌کند. گیرنده‌های اندروفین پوست تاثیرات مثبت ورزش را در پوست شما نشان می‌دهند. 

 

۶-حداقل ۷ ساعت در شب می‌خوابند

هورمون کورتیزول(هورمون استرس) باعث افزایش سن پوست و ایجاد آکنه می‌شود. خواب مناسب سطح کورتیزول را در بدن شما پایین می‌آورد. این یک معادله ساده است خواب خوب برابر است با جوانی و پوست شاداب‌تر.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید